Вишиваємо оберіг
Подписаться на блог Получать на почту

Вишиваємо оберіг

28 травня 2013

вишивання оберегаТе, про що я говоритиму зараз – серйозне, як би хто до цього не ставився. Я не хочу, шановний читачу, щоби ти вважав мене тим, ким я не є, та саме традиції стали підґрунтям для цієї оповіді, схожої на чаклунство. Це просто цікаво, тому і вирішила розповісти.

В понеділок у повний місяць треба купити звичайну швацьку голку і три клубочки ниток – зелених, жовтих і червоних. Ні з ким не розмовляючи по дорозі, повернутися додому. Покласти придбані нитки з голкою на білу хустинку,серветку,або білий клапоть будь-якої тканини. Треба помити руки холодною водою, а на голку з нитками побризкати свяченою і промовити: «Лежіть, звикайте, зло забувайте, світло вбирайте. Саме так».

На сході сонця наступного дня взяти за вушко голку правою рукою і проговорити: «Ший та ший, долю виший, стібок за стібком, день за деньком. Хай буде так».

Потім визначайтесь з тим, який саме оберіг будете вишивати. Можу підказати декілька варіантів:

талісман

Якщо ви поки що не майстриня вишивання (або не майстер), то можете вишивати символами:

Вишивання може бути різним – складатися із символів удачі, щастя, любові не тільки слов’янських народів. Оберіг можна носити при собі, на собі, класти під подушку чи повісити на стіну.

Але є два непохитних правила:

Щоби активізувати оберіг, по закінченні вишивання треба взяти його в руки і уявити, що у центрі малюнка розгоряється полум’я і тричі повторити: «Розгорівся, заяснів, не згорів. Силу дав, сам не пропав. Гори, гори, гори!».

Цікаво, правда? Я далека від думки, що таким чином можна забезпечити собі удачу в усьому і не треба докладати інших зусиль. Для того, щоб розбагатіти, мало вишитого грошового деревця, а для щасливого кохання замало і сотні вишитих троянд. Та якщо оберіг – це додатковий стимул, то чому б і ні?..

Ви любите гарні сни? Напевно,що любите. Сни, що сповнені світла, літнього тепла та метеликів, роблять ніч не такою сумною, а ранок більш привабливим. Тому нам так важко пройти повз постільну білизну, пухкі подушки та легенькі бавовняні ковдри. Вмощуйтесь найзручніше і відпочивайте на здоров’я.

3 коментаря до повідомлення: “Вишиваємо оберіг”

  1. Elena коментує:

    Давно я не рукодельничала. Ваш рассказ как раз заставит меня сегодня таки сходить за нитками и вспомнить свое давешнее хобби, тем более, что можно сделать такую прекрасную вещь, как оберег.

  2. Илона коментує:

    Я вірю в силу оберегів, особливо, якщо вони зроблені з хорошими намірами і легким серцем)

  3. Елена коментує:

    Моя подруга вяжет обереги крючком и отдает в магазин. надо мне попробовать связать такой своими руками – это такая энергия хорошая-когда из Сердца

Написати коментар