Листопад - час відкриттів і правди
Подписаться на блог Получать на почту

Листопадова заметіль

1 листопада 2020

листопад

Навіяно димами, дощами, меланхолією.

«Самі ви такі…» — із сумом промовив листопад і гірко заплакав вранішнім дощем. Ніби малюк, якого батьки лишили напризволяще, поринувши у оманливий світ соціальних мереж. Насправді він більше схожий на чоловіка, що болісно переживає кризу середнього віку, сивину туману на скронях і різнокольорові заметілі опалого листя. Він стогне вітрами, усвідомлюючи невблаганний плин часу, заграє з молоденькими берізками, сміючись, зриває з них одяг і тікає у поля, що зелено мріють озимою.

Листопад — час оголених дерев і  несподіваних відкриттів, час несприйняття і відторгнення, грюкання дверима і валіз, зібраних назавжди. Час бунтів, сплесків почуттів і кольорів, час протистояння невизначеності і розставляння крапок над “і”. Це місяць, здатний зірвати облудливе золото покривал з усього, навіть найсвятішого, він нещадно щирий і говорить правду — нам і про нас.

І після усіх своїх бунтів, втрат і перемог, милуючись рубіновим сяйвом глінтвейну у філіжанці, ми подякуємо йому. Колись. Згадаємо, як побоювались, але перемагали, як навчилися бачити квіти у кленовому листі і збирати букети із невиправданих сподівань.

Листопад — час супротиву сірості. Місяць червоних капелюшків, яскравих парасольок, строкатих шарфів, гарячих цілунків і шоколаду з корицею, картатих пледів і солодких духмяних яблук. Час палаючих камінів, товстих романів і ніжних віршів, довгих ночей і нескінченних обіймів.

А ще це час Попелюшок, розумних, добрих і терплячих, чиї карети листопад не спішить перетворювати у гарбузи. Довгі роки темними самотніми вечорами вона пекла пироги і тістечка, оздоблювала їх шоколадом і горішками і присвячувала єдиному в світі чоловікові, якого кохала до нестями. І якось він таки помітив кучеряву хмарку над димарем її будиночка. Почув аромат любові і кориці, шоколаду і ванілі.  І прийшов…

А що буде далі — придумуйте самі. Полум’я каміну, багато тепла і кохання, діти, що граються на пухнастому килимі…  Чи келих вина, пісні Коена, щемкі спогади і зошит з недописаними віршами….

Закохайтеся у листопад. І він обов’язково відповість вам любов’ю.

Написати коментар