Зваби Cartier і королівські примхи
Подписаться на блог Получать на почту

Зваби Cartier і королівські примхи

5 червня 2012

Найдорожчі, а вже тому найгарніші коштовності завжди багаті  на історії – вони оповиті таємницею або мають цікаві передумови своєї появи. Якщо таємниця, то найчастіше про коштовні камені – діаманти, смарагди, рубіни, а от захоплюючі історії виникнення найчастіше стосуються ювелірних прикрас та їх заможних власників.

Найзнаменитішою історією про коштовності з «царського плеча» вважається історія колекції герцогині Віндзорської, яка почалася з дивовижної привабливої брошки, яка була виготовлена ювелірами Cartier у 1948році. Це брошка у вигляді сапфірово-діамантової пантери, що сидить на величезному сапфірі-кабошоні (від фр. caboche — голова, так називається гладенька обробка каменю) . Цей кабошон має 152, 35 карати, а сама брошка вважається витвором мистецтва і найдорогоціннішою перлиною у колекції герцогині.

Декілька слів про герцогиню Віндзорську, яка до свого останнього шлюбу була відома в Англії як « двічі розведена американка» Уолліс Симпсон.

По-перше, задля неї відрікся від престолу британський король Едуард VIII. І вона таки зробила його щасливим – це видно на світлинах, які збереглися.

По-друге, коштовності своїй коханій Едуард дарував щомісяця і в результаті колекція герцогині, сексуальні пригоди якої ставили у безвихідь навіть ФБР, могла би зробити честь будь-якому музею: до цього часу на аукціонах з’являються її прикраси.

По-третє, про цю жінку я обов’язково розповім тобі, мій любий читачу, у своєму російськомовному блозі «Мечты волшебная страна» – за тематикою матеріал там буде доречнішим.

брошка з ініціалами

У списку найдорожчих коштовностей – брошка Cartier у формі серця зі смарагдами, рубінами і діамантами та ініціалами W.E.(Уолліс, Едвард). Герцог замовив її в 1957 році на двадцятиліття весілля.

браслет герцогині ВіндзорськоїУлюблений браслет герцогині Віндзорської з діамантами і дев’ятьма підвісками у формі хрестів, оздоблених коштовним камінням і з гравіюванням на зворотній стороні. Герцогиня прикрашала ним руку під час весілля і носила часто із задоволенням потім.прикраси герцогині

Браслет у вигляді пантери з оніксом і діамантами вартістю близько півтора мільйони фунтів був виставлений на аукціон Sotheby’s у1998 році, куплений Cartier и зараз знаходиться в зібранні Art of Cartier Collection.

Взагалі-то історій, пов’язаних з іменем Cartier дуже багато. Це ім’я і саме давно стало історією коштовностей. Наприклад каблучка Trinity Cartier. Її у 1924 році замовив у Луї Картьє філософ, художник, поет і за сумісництвом – ювелір Жак Кокто, який вважав, що головною ювелірною прикрасою чоловіка має бути каблучка. Маючи неабияку художню фантазію, Кокто прагнув створити просту і водночас незвичайну коштовність.

каблучка КоктоЦя каблучка стала класикою Cartier. За задумом вона символізує «абсолютну любов», яка на думку Кокто має три компоненти – дружбу, вірність і кохання. Вийшла геніально проста річ – каблучка, яка складається з трьох: платинова символізує дружбу, жовто-золота – вірність, рожево-золота – кохання.

Декілька років тому ювеліри Cartier обновили колекцію Trinity— тепер крім каблучок в ній є браслети з діамантами.

Цікаво, правда?

Наступного разу я розповім тобі про захоплення Бреда Піта, яке особисто для мене виявилося несподіванкою.

 

8 коментарів до повідомлення: “Зваби Cartier і королівські примхи”

 1. KofaNova коментує:

  Шик, блеск, красота!.. эх, аж себе чего-то эдакого захотелось..

  • valentina коментує:

   Боюсь, не потягнемо, Ксюша. Знаєш, я не ношу брошки – немає жодної. Але до чого гарні обидві віндзорські… ех…

 2. Илона коментує:

  Пантера на сапфірі – просто шик! Хочу таку ж:)

 3. Валерия коментує:

  Великолепные украшения!.. Ох, уж эти герцогини!.. ))) А мне кольцо очень понравилось, жаль, золото не люблю и не ношу!..

  • valentina коментує:

   Я изо всех украшений ношу сейчас разве что браслеты, но такой – не могу себе позволить, конечно. Хотя можно придумать что-то менее дорогое, но похожеее.

 4. Katyaru коментує:

  Вот последнее колечко мне очень нравится… Все остальное тоже, но я, вроде, поскромничаю)

  • valentina коментує:

   Ага, скромненько так – от Картье:). Кстати, такие колечки продаются. Выполненные в том же принципе”абсолютной любви” – из трёх видов драгоценного металла.

 5. Яна коментує:

  Дуже цікаво! Чудові прикраси. Найбільше сподобалась каблучка – у мене схожа, хоч і значно скромнішого походження))

Написати коментар