Порцелянове захоплення та Що? Де? Коли?
Подписаться на блог Получать на почту

Порцелянове захоплення та Що? Де? Коли?

27 вересня 2012

порцелянова лялькаМаленька дівчинака чи юнка, немовля чи вишукана панна, суворий погляд чи м’які риси, посмішка чи печаль – ляльки бувають різні. І у кожної дівчинки в дитинстві була своя мрія, яка снилась уночі, про яку думалось вдень, але яка так і не ставала реальністю.

Це може бути однією з причин, чому росте цікавість дорослої аудиторії до ляльок – дорослі дівчатка намагаються втілити свої заповітні дитячі мрії. І придбати ляльку, яку з якихось причин не купили їм батьки.Але дарма думати про те, що лялька личить лиш тим, хто сидить у симпатичній колясочці инглезина, гарна лялька у руках симпатичної панночки стає ще більш привабливою.

Однак є і ті, хто купує першу ляльку лише тому, що «запала в душу», а потім починає збирати колекцію.

Колекція починається не з ляльки і навіть не з трьох, а з інформації про ляльок, яку збирає майбутній колекціонер. Придбавши ляльку та вивчивши її історію, колекціонер починає дослідження і купує іще ляльок, які подібні до тієї – першої.

Чому саме інформація являється точкою відліку? Бо чим більше ти знаєш про цікавий предмет, тим більше хочеться його придбати. Часто історія ляльки привабливіша за саму іграшку.

старовинна лялька

Іноді колекціонерів надихає те, що лялька виходила обмеженим тиражем: ця інформація відразу створює ореол ексклюзивності навколо неї. До того ж інформація допомагає зорієнтуватися в своїх майбутніх придбаннях, дає можливість спілкуватися з іншими колекціонерами, які можуть допомогти у формуванні власної колекції.

Доллі

У всьому світі ці привабливі іграшки збирають мільйони людей різної статі і соціального статусу. Всі колекціонери діляться на дві категорії – професіонали і аматори. Професіонали від аматорів відрізняються більш ґрунтовним і зваженим ставленням до свого захоплення – їхні колекції іноді коштують мільйони. Причому придбання коштовної (а як інакше скажеш!) ексклюзивної ляльки для колекціонера – не просто поповнення колекції, це те саме вкладення коштів, що і в нерухомість.

Деякі ляльки навіть можуть збагачувати свого власника: наприклад, можна продати фотографії своєї ляльки журналу, який нею зацікавиться. Або на деякий час зробити ляльку експонатом музею і отримувати за це гроші. Та як правило, власники не виставляють свої скарби на загал – вони їх надійно зберігають в своїх палацах з охороною, причому застрахувавши їх на дуже пристойну суму.

Непрофесіонали зазвичай обмежуються більш скромними колекціями через обмежені фінансові можливості або нестачу простору.

лялечка

Колекціювання – задоволення не з дешевих. І кожна аматорська колекція особлива: адже захоплена людина купує ляльку за принципом «хочу», а не «треба», в аматорських колекціях зібрані ляльки за власним вподобанням – ляльки тільки в червоному, ляльки дитинства, від різних виробників. Аматор може стати професіоналом, та це занадто дивовижно, щоби говорити про це всерйоз.

Мабуть, прийшов час розповісти про найдивовижніших ляльок, про тих, що змушують битися серця колекціонерів і привертають погляди тих, що просто вміють цінувати красу.

Зашарілась ніжна порцеляна….

Що?

Сумні очі або лукавий погляд, хвилясте шовкове волосся, а від посмішки завмирає серце. Порцелянова лялька не залишає байдужих, вона здатна розтопити навіть крижане серце. На них не збирається пил – лише час. Такі ляльки були у наших прабабусь, порцелянова лялька відома з часів Рококо. Раритетом вважаються ляльки,яким більше п’ятдесяти років, і коштують такі ляльки не менше двох тисяч гривень. Найціннішими екземплярами вважають порцелянових ляльок з характерними обличчями – вони були створені у 1908 році і через відсутність попиту були знищені цілими партіями. Саме ці ляльки вважаються діамантами колекцій.

Зараз створюють порцелянову ляльку(не можу себе змусити написати: «роблять» чи «виготовляють» – саме створюють!) по іншій технології, більш сучасній. Та справжньою порцеляновою лялькою вважають ту, що має посвідчення з сертифікатом про виготовлення на певній фабриці, з ідентифікаційним кодом.

порцелянова краса

Де?

Купити справжню порцелянову ляльку можна у Києві і в антикварних лавках великих міст, правда – трапляються вони нечасто. Втілити заповітну мрію можна на лялькових виставках, які проводяться в нашій столиці. Та справжні раритети шукають у Західній Європі – там можна придбати справжню розкішну красуню за досить невеликі гроші. А ті, кому подобаються просто ляльки, а не їхня історія, можуть придбати порцелянову красуню просто в магазині іграшок.

Коли?

А хоч сьогодні!

 

4 коментаря до повідомлення: “Порцелянове захоплення та Що? Де? Коли?”

 1. Ілона коментує:

  У нас вдома теж є невеличка колекція порцелянових ляльок. Частина була куплена у нас в Україні, частина – у тих місцях, де ми відпочивали чи подорожували, частина – подарунки друзів. Вони всі такі різні і кожна має свій неповторний характер, погляд, історію і спогад)

 2. Катерина коментує:

  Нет слов, как красиво

 3. anjelika коментує:

  какие красивые, особенно последняя

 4. KofaNova коментує:

  Деякі чомусь аж лякають, а деякі так і просяться до рук.. як люди :)

Написати коментар