Осінній настрій і модні захоплення
Подписаться на блог Получать на почту

Осінній настрій і модні захоплення

23 вересня 2016

Осінь Георгій ПетровОсінь — найгарніша пора року, і не треба зі мною сперечатися. Стільки краси навкруги не буває ні влітку, ні взимку, ні навесні. Стільки барв, яскравих емоцій, жаги до затишку і роздумів, стільки приємних спогадів і планів на життя. Тільки згадайте, як ми увесь рік чекаємо літа: для відпустки треба зібрати трохи коштів, від Різдва до купальської ночі купа часу для вибору туристичного маршруту, до першого виходу на пляж вкрай необхідно позбавитись отих противних складочок на талії… І ось літо позаду і життя треба планувати далі — на осінь, зиму і рік прийдешній. І хочеться оточувати себе красою — ось такою, як в осінньому букеті Георгія Петрова, бо краси точно ніколи не буває забагато.

І я запрошую вас до розмови саме про красу. Про захоплення, які прикрашають наше буденне життя, дрібнички, які викликають усмішку, приємні думки і мрії, дарують можливість творити красу власноруч.

Так, захоплення — не лише заняття для душі, а й можливість виявити і розвинути свої здібності і таланти. Тому є сенс випробувати себе, спробувати реалізуватися саме у хобі. І для цього навряд чи знайдеться кращий спосіб, ніж творчість. Для початку можна випробувати себе в майстер-класах, які проводяться найближчим часом неподалік від вас. Дуже часто від таких заходів навіть більше задоволення, ніж очікуєш. Особливо, якщо це незнайомий вид діяльності, який допомагає вийти із зони комфорту, наповнює життя новими емоціями від створення чогось незвіданого, ексклюзивного.

Отже, я визначила 10 захоплень, які стали модними останнім часом, деякі з них, — я впевнена! — вам знайомі, а якісь будуть зовсім новими, як і для мене.

Декупаж

1Назва утворена від французького découper — вирізати, і повністю відповідає основній дії: привабливий малюнок чи орнамент вирізають з журналу, листівки чи, навіть, шпалер і наклеюють на предмет, який хочуть прикрасити. Такий декор лиш на словах здається примітивним, а насправді може бути ніжним і вишуканим. Техніка декорування полягає не лише в вирізуванні — приклеєний елемент для збереження і візуального ефекту покривають лаком. Декупаж — дивовижна техніка, з допомогою якої ви можете найзвичайнішу у світі річ перетворити у шедевр сучасного мистецтва. Декупаж активно використовують у реставрації речей домашнього ужитку і меблів, при створенні сувенірів і декоруванні посуду і побутової техніки. Досвідчені майстрині поєднують декупаж з такими відомими професійними техніками, як кракелюр — створення штучних тріщинок у покритті малюнка, чи патинування — створення плівки, яка, робить річ старішою, ніж є насправді.

Скрапбукінг

skrapbukingНазва від англійського scrapbooking: scrap — вырізка, book — книга, буквально — книга із вирізок. Захоплення може нагадувати чимось декупаж, але йдеться про декорування альбомів, листівок та рамочок для сімейних фотографій. До того ж, на відміну від декупажу, декор в більшості випадків об’ємний і створюється із різноманітних матеріалів — кольорового паперу, стрічок, замші, лакованої шкіри, мережива тощо. Скрапбукінг — чудовий спосіб надати приємним спогадам шарму, зберегти сімейну історію у найбільш привабливому вигляді, зробити звичайну фотографію вишуканим подарунком, який хочеться передати наступним поколінням.

Карвінг

karvingКарвінг – це теж в перекладі «вирізування». Але в цьому випадку мова йтиме про різьбярство — мистецтво вирізування певних форм, скульптур и об’ємних картин із…. ягід, фруктів, овочів, шоколаду, сиру. Впевнена — кожен з вас займався прикрашанням звичайних і святкових трав: ви вирізували пелюстки з огірочка, квіточку з моркви чи робили червоне «сонечко» із помідора-черрі, а бджолу із оливок. Та тільки справжній майстер може із звичайного стиглого кавуна зробити витвір мистецтва, від якого очей не відвести, а із огірків і моркви — літній букет, з я ким хоч на побачення.

Квілінг

kvilingКвілінг від англійського слова quill — пташине перо, а у ролі пір’їнок виступають скручені у спіральки і кучерики паперові смужки. Мистецтво квілінгу — це вміння виготовити з тих смужечок плоскі і об’ємні композиції, які тішать око. І як же їх багато! Я просто не можу тут розмістити все, що мені сподобалось. Але ви можете глянути самі, і я впевнена, що й вам закортить щось отаке виробити. Прикрашати життя різнокольоровими кучериками з паперу має бути дуже цікаво, і ось така краса — одне з найдешевших, мабуть, захоплень у світі. Просто кольоровий папір, терпіння і вмілі руки.

Фелтінг

feltingПро цю техніку створення з непряденої вовни іграшок нагадав мені віртуальний приятель Андрій, продемонструвавши чарівну лисичку, яка має стати героїнею мультфільму. Андрієва знайома зробила її власноруч саме з допомогою стародавньої техніки валяння непряденої вовни.

Притому техніка настільки стародавня, що її пов’язують із історією Старого Заповіту про Ноя і його ковчег, у якому були зібрані «всі тварі по парі». Так от вівці, що пливли в ньому, трималися купи, а коли їхня шерсть падала на підлогу і намокала, збивали її копитами. А коли час потопу пройшов, землю осяяло сонце і всі зійшли на берег, то побачили на підлозі ковчега гарний валяний килим.

Фелтінг — від англійського felt — повсть, фетр, — це особлива техніка, якою можна виробляти дивовижні речі. Ні, я не про валянки, знайомі багатьом з дитинства, — то вже виробництво, я про захоплення, в якому з допомогою голки і непряденої вовни створюють іграшки і прикраси, декоративні елементи для одягу і взуття, панно і аксесуари. Це не найпростіше хобі, та яке захоплююче!

Топіарії

topiarijНазва добре знайома знавцям ландшафтного дизайну і любителям вистригати з кущів та дерев неймовірної краси фігури. Але то ландшафтний дизайн, а коли мова йде про рукоділля, то топіарії — це імітація дерев і навіть кімнатних рослин із різноманітних матеріалів — від паперу до пір’я, зерен кави і ґудзиків. Можна використовувати буквально все, що є під руками, і створювати чудові композиції, які стануть прикрасою інтер’єру, декоративними елементами свята, що наближається, чи подарунком приємній людині.

Вироби з полімерної глини

polimerna-glinaДивовижна штука ця полімерна глина, скажу я вам. Знайомі майстрині кажуть, що цим матеріалом мають «перехворіти» всі, хто рукоділлям хоч трохи починав цікавитись. Надто вже слухняна вона в руках, приємна на дотик, яскрава. Вона застигає на повітрі чи після нагрівання — залежить від сорту, але після гарячої обробки стає міцною, як камінь. Ті, хто працює з полімерною глиною, мабуть, відчувають себе справжніми скульпторами. І створювати можна все, на що тільки фантазії вистачить.

Ошібана

oshibanaНі-ні, до російського слова «ошибка» ця техніка не має ніякого відношення. Не помилка, а справжній талановитий живопис, тільки не фарбами, а рослинами. І нагадала мені про ошібану теж моя віртуальна приятелька Рузанна, якій на завтра треба з дочкою створити якусь гарну річ із природних матеріалів на шкільну осінню виставку. Правда, вона хоче працювати з каштанами, а я згадала про ошібану. Напевно всі ви пам’ятаєте, як ми у початковій школі робили аплікації з осіннього листя, соломинок, пір’їнок, насіння. То не була справжня ошібана, так — примітивні спроби. А от японці довели це захоплення до рівня мистецтва і використовують у своїх картинах пелюстки квітів, листочки дерев, зернята, дрібні гілочки і трави. І така краса виходить — варто спробувати.

Печворк

pechvorkПечворк (від англійського patchwork) — не лише шиття із клаптиків, а й справжній стиль, в якому можуть бути виконані ковдри і пледи, сумки і светри. Із різнобарвних клаптиків іноді навіть різних за фактурою матеріалів за певною схемою бажаного орнаменту зшивають полотна різної величини В процесі роботи створюються дуже гарні і неповторні речі. Хто б міг подумати, що техніку для такої краси придумали старенькі бабці-індіанки, які латали різнокольоровими клаптями свої не менш стародавні ковдри.

Прикраси із фоамірану

foamiranЯкщо вам трапився дивний, ніжний і незрозумілий матеріал на прикрасі — це, мабуть, фоаміран. В усякому разі, я була вражена, коли побачила у знайомої модний нині віночок із страшенно гарних і ніби живих  троянд. А коли взяла його до рук, то ніяк не могла визначитися, що то за тканина. В результаті досліджень виявила, що це і не тканина зовсім, хоча на дотик дуже схожа на замшу чи тонюсінький велюр, а гума. Тільки не звичайна, а якимось чином спінена. Гумова піна — результат технічного прогресу і появи нових матеріалів. Дуже легкий і приємний у роботі фоаміран буває різних кольорів, з нього роблять чудові прикраси, як із стрічок, тільки виходить іще гарніше — він краще тримає форму, не мнеться, не боїться вологи.

Якщо хтось із вас вже пробував працювати з цими матеріалами, знайомий із техніками і хоче поділитися враженнями — будь ласка, до коментарів, буду рада.

2 коментаря до повідомлення: “Осінній настрій і модні захоплення”

  1. Рузанна коментує:

    Подобаються мені люди, які вміють виробляти отаке – іграшки, вироби із фетру.. Золоті в них руки..

    • valentina коментує:

      Коли дивлюсь на оту красу – птаха із звичайнісінького паперу, здається, що дуже просто. Тай у декупажі небагато складного, і у печворку. А скільки всього гарного можна з осіннього листя зробити, якщо додати трояндових пелюсток і хвої, наприклад. Але ж то треба мати терпіння. І бажання, звичайно.

Написати коментар