Колекції, що тішать серце
Подписаться на блог Получать на почту

Колекції, що тішать серце

8 серпня 2012

З давніх давен відомі три пристрасті, що володіють душею і підкорюють розум, підвищують рівень адреналіну і оповивають чарами насолоди – кохання, гроші і слава. Та є іще дещо – здатне вмістити в себе всі ці пристрасті. Те, що ніколи не покине вас за власним бажанням, а ставши скарбом, буде вашою відзнакою, принесе задоволення і розповість нащадкам про те, чим ви жили, чому раділи і звідки черпали натхнення. Я маю на увазі колекціювання.

Збирають колекції з дуже і дуже різних речей, та почати розповідь про це захоплення хочеться з чогось такого, від чого усміхнешся і почнеш перегортати сторінки пам’яті…

Ви знаєте, яке дитяче захоплення стало хобі всього життя у Елтона Джона, Опри Уінфри, Демі Мур? Ляльки.

Колекціювання ляльок – достатньо дороге задоволення, яке вимагає спеціальних знань, хоча здається таким по-наївному дитячим.

Придбати колекційну ляльку можна безпосередньо у автора, або в спеціалізованих галереях та виставках. Іноді ляльколюби замовляють предмети своєї пристрасті по каталогах. Притому ім’я художника(саме так називають творців ляльок) має бути вказано в паспорті, а також виконане гравіювання на тілі.

Крім того колекційна лялька – майже жива істота, яка має ім’я та особисту історію – її, як і характер, придумав для неї автор. Якщо ви поставитесь до неї, як до особистості – а вона того варта! – лялька відповість вам взаємністю, стане символом і талісманом вашої домівки.руда лялька

Зрозуміло, що ляльки масового виробництва колекційної цінності не мають. Колекційну ляльку переплутати з дитячою іграшкою не можна. Ці витончені істоти сповнені вишуканості: вони мають цілком осмислений вираз обличчя, природнє волосся і гарний макіяж. Одягнена колекційна лялька в сукню, зшиту за моделями знаменитих кутюр’є з ексклюзивної тканини, а матеріал , з якого зроблена лялька передає структуру людської шкіри.

Майстрів, які створюють такі шедеври в одному екземплярі (one-of-a-kind), на весь світ всього близько двохсот. У роботі художники використовують спеціальні матеріали – пластики, які дають можливість виліпити найдрібніші деталі обличчя, надати ляльці характер і ту неповторність, яку не може дати порцеляна. Ляльки з пластика настільки неповторні, що навіть копії, виконані автором, відрізняються одна від одної.

Існує інший тип художників – вони виконують свої роботи обмеженим тиражем (limited edition) – щонайбільше 50 екземплярів.

Колекційна лялька може стати не лише предметом для гордості, а й гарною прикрасою інтер’єру: їхня вишуканість і деяка таємничість надасть домівці певного настрою, чого не може зробити ніщо інше.

МеріЦі ляльки настільки схожі на живих істот, що здається, ніби вони пишаються, кокетують, роблять все так, як це могли би робити справжні діти.

…Лялька поглинає холод самоти, не залишаючи їй шансів. Їхня міміка, погляди, казкові історії і образи наповнять кімнату світлом, теплом і ефектом присутності.

Колекційна лялька, як антикварні меблі або картини, надасть атмосфері квартири особливого присмаку і унікальних художніх особливостей.

Але як будь-яка жива істота,вона може почати вами керувати, вимагати уваги. В усякому разі – мені так здається. Як каже одна моя знайома: “Иногда наша прогулочная коляска, в которой сидит ребёнок и держит куклу в руках, выглядит, как коляска с двумя детьми”.

Про історію ляльки і про сучасних майстрів ми з тобою іще поговоримо, якщо це цікаво тобі, мій дорогий читачу.

6 коментарів до повідомлення: “Колекції, що тішать серце”

 1. Свекровушка коментує:

  Красивые куклы, особенно, первая.

 2. L*y*u*b*a коментує:

  Красиво и очень правдоподобно :))

 3. Илона коментує:

  І у кожної із них свій характер, своя доля, своє призначення))) Мені часом здається, що такі ляльки не зовсім бездушні істоти, точніше, зовсім не бездушні і кожна має якусь свою таємницю:)

 4. anjelika коментує:

  первая кукла великолепна, особенно волосы

Написати коментар