Чудо в пір’ї, чи Летючі катрени Кріса Мейнарда
Подписаться на блог Получать на почту

Чудо в пір’ї, чи Летючі катрени Кріса Мейнарда

29 серпня 2016

об'єднуємосьКатрени — це вміння викласти довершений і натхненний сюжет в чотирьох бездоганних рядочках. Пам’ятаєте у Ліни Костенко:

Десь там планети в просторі без меж.

Яка сумна у безвісті ночівля!

А може ми їм світимося теж?

А може ми їм — зіронька вечірня?..

 І відразу в уяві з’являються інопланетні постаті біля вогнища, які вдивляються у зоряне небо, ніби заглядають нам у вічі… Між «Летючими катренами» великої Ліни і дивовижними пухнастими історіями американського художника Кріса Мейнарда прослідковується якийсь внутрішній зв’язок, сюжети з пір’їнок ніби ілюструють деякі сюжети Ліниних катренів.

сонячно

Де є любов — там темряви нема,

Де сходить сонце — ніч уже безсила:

Світись в мені – любове яснокрила,

Щоб в серці не селилася зима….

А іноді у мене складається враження ніби Кріс Мейнард з іншого краю землі вдивляється у пташок за моїм вікном і придумує про них свої дивовижні історії. В усякому разі, ось ця замальовка точно з Приморського бульвару, де збираються найсміливіші і зовсім не метушливі, а поважні голуби Одеси.

голуби на Приморському

 А ось ця про мене і дуже близького мого приятеля, з яким нещодавно сварилися.

посварились

А ця про те, як українці розлітаються з України. А нашого цвіту по всьому світу…

українці летять у вирій

Чарівник Кріс Мейнард може перетворити одну-єдину пір’їну у цілу зграю гайворонів, і робить це легко, ніби граючись. Ви тільки вдивіться, вони як живі, — здається, ніби мініатюрна зграйка могла би закрити небо над нами, якби птахи були у натуральну величину.

гайвороння

Художник називає себе фанатом пір’я і має величезну колекцію коробок, скриньок, пакуночків і валіз із різноманітним пір’ям з усього світу, яке він купує у орнітологів, збирає під час прогулянок у парку, отримує у дарунок від друзів і прихильників його дивовижних робіт. Ось ця — одна з моїх улюблених. Я її назвала “Ой у вишневому садку тай соловейко щебетав…”

пісня

Але і дарунки Кріс приймає  тільки після детального дослідження, бо не використовує у своїх роботах отриманого незаконним чи варварським шляхом пір’я птахів, що знаходяться під охороною закону і Червоної книги.

Художник порівнює пір’я із діамантами, які не бувають однаковими, — неможливо створити дві однаковісінькі роботи з двох навіть схожих одна на одну пір’їн. Ось уявіть собі клопітку роботу майстра з різцем:

ювелір

Щоби вирізати із пір’я окремих пташок і цілі пташині базари, Кріс Мейнард із хірургічним інструментом працює годинами, низько схилившись над робочим столом.

Це іще одне чудо Кріса — він може перетворити одну пір’їну на цілу зграйку голубів чи гайворонів. І може зробити одну-єдину пташку, погляд на яку викликає посмішку. Ось так на мою думку виглядає пташка-шибеник:

шибеник

Фотографії його художніх композицій використовують для оформлення журналів, календарів і плакатів, він бере участь у виставках та фестивалях, багато і охоче подорожує — проводить майстер-класи.

Але поки до України він не доїхав, можна порозглядати його роботи, отримати натхнення і… піти у двір збирати пір’я. А раптом у вас вийде?…

 

1 коментар до повідомлення: “Чудо в пір’ї, чи Летючі катрени Кріса Мейнарда”

  1. Дана коментує:

    Надзвичайні роботи, які доповнені чудовим текстом. Дякую!!!!

Написати коментар