Ви давно будували піщані замки?..
Подписаться на блог Получать на почту

Ви давно будували піщані замки?..

15 вересня 2014

замок  на пляжі…Пам’ятаєте, як у дитинстві ліпили з вологого піску пасочки та будували фортеці з ровами? Це захоплення не у всіх пройшло з віком, дехто і дорослим продовжує ліпити. Правда, пасочки у дорослих більші і різноманітніші. Зате глянеш і дійсно бачиш, що людина – це істота творча, яка скрізь і всюди продовжує творити (чи витворяти).

Лукомор'яПісок – гарний, м’якенький, мов оксамит, дрібний і легкий – улюблена розвага, яку не можуть витіснити з дитячого життя ні телевізори, ні мобільні телефони, ні комп’ютерні ігри.

Дорослим теж, буває, хочеться розгорнути фортифікаційні споруди на пляжі, та віддатися захоплюючому заняттю з усією жагою заважає сором’язливість. Хоча є люди, які будівництво піщаних замків зробили справою свого життя.

МікеланджелоЩорічно художники та скульптори з усього світу збираються разом для проведення чемпіонату зі створення дивовижних піщаних скульптур. Більшість з них мають професійну підготовку в інших, але близьких галузях – архітектура, проектування ландшафтів, дизайн і, навіть, хірургія – погодьтеся, що знання анатомії необхідні при створенні з піску людської фігури.

Щоби створити великі піщані скульптури, учасник має бути міцним – мати гарну фізичну форму, бо йому ж прийдеться добре попрацювати лопатою, утрамбовуючи тони пуску для творчості. Причому робити все це потрібно в стислі терміни. (Фітнес-клуб чи тренажерний зал дуже допомогли б).

Всі скульптори діють за схемою, яку колись намалював Мікеланджело – просто відсікають зайве. В даному випадку зайвим виявилася довго тривалість – крижані і снігові скульптури живуть до першого потепління, піщані – до першого дощу та сильного вітру. Але наведені фактори лише додають художньої цінності витворові. Є навіть гіпотеза , що стародавні єгиптяни саме з піску робили копії своїх майбутніх пірамід.

спогадІще розкрию вам секрет: пісок для змагань привозять не з пляжу – він там надто сипучий і скульптури з нього швидко розсипаються від власної ваги та вітру. Використовується інший пісок – з домішками глини, його спеціально готують для цієї події.

Хочете, поки що оксамитовий сезон на Чорному морі ще триває, згадати дитинство і створити піщану скульптуру власноруч? Кажу рецепт:

8 частин піску і 1 – води.

Так, будувати – нелегка праця, але ж і задоволення неабияке. Пробуйте!

Написати коментар