Що англійцю добре, українцю… дивне
Подписаться на блог Получать на почту

Що англійцю добре, українцю… дивне

31 травня 2015

біг-бенПродовжую розповідати про популярні захоплення у різних країнах. І цього разу ми подорожуватимемо до Англії. Що ви знаєте про Англію? Тумани, Біг Бен, файф-о-клок, чудернацькі капелюшки королеви… Населення Туманного Альбіону має безліч захоплень, яким віддається настільки охоче і емоційно, що навіть примовка така є: хочеш потоваришувати з англійцем — розпитай у нього про хобі. Притому значення не має — це клерк чи мільйонер, захоплення мають всі.

Англійці неохоче говорять про свою роботу, зі сторонніми не говорять про сім’ю, а тим паче — про негаразди в ній, а от про захоплення навіть сивочолі поважні чоловіки розповідатимуть дуже емоційно і годинами. То чим же найбільш захоплюються англійці.

Колекції — дивні і не дуже

Британці відрізняються від колекціонерів всього світу складом своїх зібрань, чого тільки в них не зустрінеш: корабельні склянки й штурвали, порцелянові фігурки і металеві тарілки, попільнички і спеціальні значки вантажників залізничних вокзалів. Дуже часто колекції зберігаються навіть не на стелажах чи полицях — їм віддають цілі кімнати.

колекція

А захоплені колекціонери можуть годинам и блукати блошиними ринками у пошуках нових експонатів, обговорюючи їх недоліки і переваги з продавцями раритетів. Мабуть, правильно буде сказати, що англійці найбільш азартні і затяті колекціонери у світі. Та й слово «хобі» при думали саме вони.

Садівництво як світосприйняття

Всі ви чули про англійські газони, як взірець ландшафтного дизайну. Але щире захоплення британців садівництво давно перетнуло межу просто хобі. Ентоні Глін сказав про своїх співвітчизників, що садівництво для британця набагато сильніше пристрасті — це майже релігія, кодекс моральних цінностей. Саме у садівництві англійці розкриваються найбільше.

Навіть найбагатші англійці люблять займатися садом самостійно – в захисних рукавичках прополювати, висаджувати, пригортати, поливати. Причому вони ні в чому не поступаються професійним садівникам. Одна з найвизначніших подій року у Британії — щорічна виставка квітів у Челсі, вона збирає чи не більше прихильників і глядачів, ніж тенісні турніри чи регати.

сад

Основна ознака англійських садів, крім доглядженості, — розмаїття кольорів, рослин, і форм. На перший погляд здається, що жодного квадратного сантиметра вільного нема. Втім — і на другий, і на третій. Задіяне все. Більше того — навіть на дуже невеличкому шматочку подвір’я можуть буяти такі зарості, що диву даєшся, як його висадили настільки щільно. Ніби намагалися умістити рослини з усього світу .

Друзі менші… Чи не менші?

Преважній більшості українців це здасться дивним, але в Британії до домашніх тварин ставляться емоційніше, ніж до власних дітей. Не вірите? Є такий історичний факт:

60 років різниці, от як!

І якщо англійські газони найзеленіші у світі, то домашні улюбленці найбалуваніші — не дай боже прогнати з крісла кота, ваша репутація в очах британця буде безнадійно зіпсована. Пожертвування у церкві на утримання тварин набагато щедріші, ніж на утримання дітей, що лишилися без догляду. Саміі англійці це пояснюють просто: тварина сама просити не може, адже говорити не вміє.

королева

І ще: справжній англієць ніколи не витрачатиме призначений для хобі час для додаткових заробітків.

Отака-от справжня захопленість!

Написати коментар