Петанк — французьке захоплення і спорт із задоволенням
Подписаться на блог Получать на почту

Петанк — французьке захоплення і спорт із задоволенням

14 липня 2015

французська гра   петанк

Цією розповіддю я продовжую низку знайомств з національними захопленнями. Цього разу ми подорожуємо до Франції.

Невеликі блискучі кулі на зразок тих, якими грають у більярд, тільки металеві, — все, що потрібно для захоплюючої гри, улюбленої французами. Фактично, це національний вид спорту родом із Провансу.

Про появу петанка навіть склали по-французьки романтичну історію. Виникла гра, як варіант дуелі: коли законом заборонили кровопролитні поєдинки, двоє суперників вирішили визначити, хто з них вартий руки дівчини, і влаштували змагання із влучності метання каміння. Невідомо — оцінила дівчина те змагання належним чином чи не звернула на те уваги, але згодом змагання стало грою, а замість камінців стали використовувати металеві кулі.

В сучасних довідниках петанк названий французькою грою, але якщо зазирнути до історії, то схожі ігри у давні часи були майже на всій території Європи. В Греції грали кам’яними кулями, у Римі — дерев’яними з металевими обручками, а в Англії навіть існувала заборона на гру кулями, бо юнаки приділяли їй більше уваги ніж луку і арбалету.

На початку минулого століття у Франції була зареєстрована Федерація петанка, згодом Федерації гри з’явилися майже у всіх країнах Європи.

француз

За якими правилами граємо

За століття існування гри в правилах відобразились і форма одягу, і вимоги до куль, і рекомендації для гравців і вболівальників.

Основні риси гри — доступність і користь для душі і тіла, ідеальне поєднання приємної розваги з фізичною користю. Петанк використовують для тимбілдінга і дружніх забав. В процесі гри абстрагуєшся від зовнішнього світу, забуваєш про проблеми і переживання. Є тільки ти і куля. І поганого настрою ніби й не було.

Причому, як не дивно, зацікавленість у грі не залежить від віку: в петанк грають хлопчики й дівчатка, юнаки і юнки, чоловіки й жінки, і навіть бабусі з дідусями. Тому гра може стати улюбленою сімейною розвагою.

Як на мене, то вона може стати улюбленою і для української молоді: не потрібні дороге устаткування, спеціалізовані спортивні об’єкти, спортивна форма. Достатньо невеличкого майданчика 4 × 15 метрів, кольорових мотузків чи стрічок для позначень і набору металевих куль. А настрій і бажання з’являться відразу — як тільки гра почнеться.

Віртуози гри

Навчитися грати і отримувати від того задоволення можна з перших тренувань, але професійних успіхів досягти непросто. Спеціалісти проводять паралелі: щоб досягти значних результатів у метанні молота , треба тренуватися не менше восьми років, а для високого рівня майстерності у петанку — близько п’ятнадцяти.

Дуже сильні гравці у Швеції, Фінляндії, В’єтнамі, Мадагаскарі, Таїланді. І, звичайно, — у Франції. Багато хто з французьких політиків і акторів навіть похилого віку із задоволенням грають у петанк: Саркозі, Бельмондо, П’єр Рішар. Причому французи грають дійсно із задоволенням: нерідко біля ігрового поля  стоять столи з наїдками і напоями, щоб гравці могли поїсти і поспілкуватися.

петанк

2 коментаря до повідомлення: “Петанк — французьке захоплення і спорт із задоволенням”

  1. Ксюша коментує:

    Дуже цікаво! Ніколи навіть не чула про таку гру, але теперь це неподобство виправлено! Дякую! :)

  2. Алиса коментує:

    Даже не слышала о таком) Прикольно!

Написати коментар