Blackfield - райдуга вражень від Бена Задока
Подписаться на блог Получать на почту

Blackfield – райдуга вражень від Бена Задока

18 листопада 2012

поле Бена ЗадокаУ багатьох наших співвітчизників першою асоціацією на цей витвір ізраїльського скульптора Бена Давіда Задока (Zadok Ben David) стає пісня Віктора Цоя про металеві огірки на брезентовому полі. Колись ця пісня вразила серця любителів російського року, а сьогодні підкоряє витончена краса металевих квітів, засіяних скульптором, що проживає зараз в Лондоні на піщаному полі.

Blackfield – саме так назвав своє поле Бен Задок. «Чорне поле». Чи залишиться воно у пам’яті нащадків так, як от те – брезентове?

Близько дванадцяти тисяч металевих силуетів вирізав автор, щоби це поле засіяти квітами та іншими рослинами. Щоб фігурки рослин у декілька сантиметрів висотою відповідали оригіналам, Бен Давід Задок запозичив ілюстрації з підручників ботаніки і вирізав зразки квітів і трав, користуючись наочністю. Вийшло не тільки дуже схоже – вийшло практично ідеально. Не враховуючи лише те, що ці квіти – з металу.диво

Якщо декого з поціновувачів таких оригінальних інсталяцій вражає сам факт дванадцяти тисяч металевих квітів у піщаному ґрунті, то Blackfield має ще одну родзинку. Справа в тому, що якщо дивитись на це дивовижне поле в анфас, то воно повністю відповідає своїй назві – воно чорне, ніби постраждало від вогню і людської недбалості.

чорне поле

Але якщо обійти поле і глянути з іншої сторони – чорні рослини оживають: перед очима постає яскрава галявина, сповнена життя і квітів.

райдуга вражень

Чому я вирішила розказати про цю авторську інсталяцію? Тому що вражена і захоплена. І можливо хтось, прочитавши матеріал і поглянувши на ілюстрації, засіє своє поле, правда ж?

 

Написати коментар