З тобою назавжди. Твій Парашут
Подписаться на блог Получать на почту

З тобою назавжди. Твій Парашут

25 листопада 2012

парашутІноді всі ми хочемо випробувати себе, заглянути за межу можливостей, переступити кордон реальності, кинути себе у невагомість – прямо у небесну синяву… З вами ще такого не траплялось? Означати це може лише одне – все у вас попереду.

Чомусь писати про захоплення, яке колись було частиною твого життя – найважче. При розповіді починають дрижати спогади в серці і роїтися думки щодо: а може?… а ще хоч раз…однісінький…

Парашутний спорт або стрибки із парашутом – це надзвичайно захоплююче видовище, але не тільки. Це дійство, бо рано чи пізно лише спостереження стає замало і хочеться взяти у ньому учать – спробувати пірнути у безмежжя, дихнути повітря свободи і волі…

Спорт, який допомагає розставити акценти у собі, визначити рівень зрілості особистості і готовності змінювати не тільки себе, а цілий світ. Мабуть так поринають у кохання – забувши про все, що було до, починаючи життя спочатку, з нової точки відліку, якою і стає стрибок з парашутом.

Відчуття ризику і вміння побороти страх, величезне фізичне і психологічне навантаження, яке потрібно пересилити – все це дарує такі емоції, такий сплеск адреналіну, захвату, впевненості в тому, що твоє – саме твоє – життя прекрасне – словами передати важко.

Іноді стрибок із парашутом – це бажання довести свою спроможність змінюватись, іноді – ствердження: я вже змінився. Тому можна сказати, що парашут – захоплення успішних, або тих, які ось-ось ними стануть. Він допомагає не тільки знайти в собі силу волі і дещицю авантюризму(а це буває просто необхідно), а  відкрити незвідані досі здібності і таланти.

Це чудовий засіб від страху та депресії, спосіб тримати себе «у формі» не лише щодо стану м’язів та ваги – а підтримувати певний рівень рішучості, сміливості і навіть емоційності.

Вільне падіння з парашутом триває одну хвилину. І за цей час треба провести складні розрахунки, а іноді – прийняти життєво важливе рішення – ви до цього готові?…

Види стрибків із парашутом

Класичні стрибки – на точність приземлення, а також для виконання певних фігур під час падіння. У вільному падінні швидкість досягає 200 км/год. У цьому стані парашутист використовує своє тіло, як кермо – керує напрямом польоту і виконує складні фігури у стані невагомості. Головне – приземлитися у визначеному місці, максимально зменшивши швидкість до безпечного рівня.

Групова акробатика – наймасовіший вид стрибків. Спортсмени змагаються за кількість складних фігур у певний проміжок часу. В команді зазвичай 4-8-16 спортсменів.

Купольна акробатика – спортсмени створюють різні фігури з куполів. Це найбільш видовищний вид парашутного спорту. Число спортсменів – 4-8.

Фрістайл – спортсмен демонструє різноманітні фігури у вільному падінні. Оцінюється краса фігур, складність елементів, а ще – вправність відеооператора, який веде повітряну зйомку.

Скайсерфинг (skysurfing) – той же фрістайл, тільки парашутист стоїть на лижі – саме так і виконує всі фігури. Ризиковано, екстремально – та у випадку небезпеки – лижа швидко відчіплюється.

Фріфлайн – відбувається політ тіла у різних положеннях – сидячи, догори ногами, лежачи на спині. Беруть участь декілька спортсменів та відеооператор.щасливого польоту

Звичайно, що для повітряних подвигів необхідне навчання.В нашому аероклубі «Одеса», наприклад, найпопулярніший серед новачків курс – STATIC-LINE

Програма STATIC-LINE

Це прогресивний метод здійснення першого стрибка з автоматичним розкриттям купола типу «крило»(як на фото). Такі куполи відрізняються більшою маневреністю, ніж круглі, більшою горизонтальною швидкістю, меншою площиною і вагою.

Стрибок виконується з висоти 1100 метрів.Навчання – 2-3 дні – відбувається в начальному касі при аеродромі(їх у клуба 2 – «Лиманське» і «Гідропорт»).

В програму навчання входять:

• історія та види парашутного спорту;

• види та складові парашутної системи;

• основи управління куполом;

• засоби безпеки на аеродромі, в літаку, у повітрі;

• виняткові випадки при стрибках.

На аеродромі можна пройти практичний інструктаж, потренуватись у виході з літака Ан-2. Перед стрибком маєте пройти медичний огляд і тренінг з інструктором, який і здійснює допуск – видає дозвіл для стрибка. Після чого ви, переодягнувшись, виходите на лінію стартового дозволу.

У процесі стрибка інструктор зачіплює карабін за трос у літаку, який після вашого відділення від літака витягує парашут зі спеціальної камери. Парашут відкривається самостійно. Єдине, що вимагається від вас – правильно відділитися від літака – «лягти на потік», проконтролювати розкриття основного парашута, а з допомогою команд інструктора по рації – правильно виконати захід на посадку зону аеродрому і м’яко приземлитися.

Всі стрибки виконуються зі встановленими на парашутні системи страхувальними приборами Cypres student, які у випадку виникнення аварійної ситуації, самі відкривають запасний парашут.

Вартість стрибка по курсу STATIC-LINE

• Категорія для новачків – стрибок «Ознайомчий» (парашут «крило») – 600 грн. У вартість стрибка входять: навчання, оренда парашутної системи, укладання основного купола, прокат устаткування, страхування.

• Категорія для більш досвідчених – стрибок «Тренувальний» (парашут «крило») – 480 грн. У вартість входить інструктаж, оренда парашутної системи, укладання основного купола, прокат устаткування, страхування.

• Категорія для досвідчених після перерви між стрибками більше ніж місяць – стрибок «Відновлювальний» – 500 грн. У вартість входить інструктаж, оренда парашутної системи, укладання основного купола, прокат устаткування, страхування.

Якщо ви вже зробили свій перший стрибок, то з нетерпінням чекаєте наступного. Це звичайний стан – очікування насолоди, захвату, емоційного сплеску. Якщо у вас все попереду…  Я вам просто заздрю. Парашут – це не просто захоплення, він –  на все життя.

 

5 коментарів до повідомлення: “З тобою назавжди. Твій Парашут”

 1. Ольга коментує:

  Очень понравилась ваша статья, спасибо!

  • valentina коментує:

   Спасибо, Ольга. А Вы не пробовали прыгнуть с парашютом, хотя бы с вышки, а не из самолёта?

 2. VolNa коментує:

  Верю! Верю каждому слову! И про эмоциональный всплеск, и про увлекает… Но сама никогда на это бы не решилась. Разве – под страхом смерти… Правда, это не для всех! Я даже на американских горках чуть не умерла. Боюсь высоты.
  А вот идея о том, парашютный спорт, может быть антидепрессивной терапией очень понравилась. Такие сильные чувства и впечатления вполне могут исцелить, мне кажется. От такого мощного положительного стресса даже химический состав крови поменяется! :)

  • valentina коментує:

   Американские горки и мне не нравятся – пугает то, что они дребезжат и дёргаются. С парашютом всё более плавно, естественно, свободно.И страшновато тоже, конечно – особенно впервые и непосредственно перед – в самолёте. Но ощущения во время полёта – это стоит того, чтобы страхи перебороть.

 3. KofaNova коментує:

  Здається, я б ніколи не наважилась.. але спостерігаю завжди з величезним захопленням!
  Якось у дитинстві ми в море стрибали з височезного моста. Відчувала себе тоді героїнею, не менш! А зараз – нізащо, навіть з того мосту, не те що з парашутом.. мабуть, час героїчних вчинків минув :)

Написати коментар