Уроки літньої філософії та дайвінгу
Подписаться на блог Получать на почту

Уроки літньої філософії та дайвінгу

6 серпня 2015

подих моряТак-так, я пам’ятаю: я вже вмовляла вас пірнати і захоплюватися яскраво розфарбованими мешканцями глибин. Але так невимовно жарко (в Одесі +38°С), і так хочеться хоч поговорити про прохолодну воду, хвилі, море, або — тільки уявіть собі! — про океан.

Як не дивно, але дівчинка, що виросла на березі найсинішого в світі з морів, уяви не мала про дайвінг, як такий. Звісно, всі знали про акваланг, придуманий Кусто в роки Другої світової війни. Навіть, клуби аквалангістів були, але до сучасного дайвінгу було ой-як далеко. Здається, що все те було не 20, а 100 років тому. Надто швидко крокує прогрес, правда ж?

Хто з вас у дев’яності мав мобільний телефон? А вчора біля мене у маршрутці сиділа бабуся (вірніше — я біля неї стояла)у гарній гаптованій хустинці, з кошиком невеличким. З нього вона виймала такий крутезний телефончик еппловський з величезним, як на мій погляд, екраном і розважливо так вимовляла: «Слухаю тебе любий… ні, одну ложку цукру і одну солі.. і не більше 10 хвилин…так, я розрахуюся кредиткою… телефонуй, я поки в дорозі». Вся маршрутка заздрила. І мріяла про таку елегантну, вишукану старість.

Але взагалі я про швидкість оволодіння новими соціальними навичками. І дайвінгу, у тому числі. Сучасному споживчому товариству тільки дай популярну тему, — тут тобі і гаджети різноманітні, і ласти з тунельним ефектом, і комп’ютери для пірнання, і спарки індивідуальні — пірнай донесхочу.

А таки дайвінгом сьогодні займатися навіть крутіше, ніж парашутним спортом. Але, на жаль, дайвери-початківці надто люблять зневажати поради інструкторів: не дають організму відновитися після пірнання і позбавитися детоксикації, залишаються під водою більше часу, ніж належить… І тут треба чітко усвідомлювати: дотримуєшся правил — насолоджуєшся підводними пейзажами, не дотримуєшся — блек-аут, втрата контролю і… Та не будемо про погане.

полювання

Насправді дайвінг — захоплення дуже природнє, адже людство в процесі еволюції вийшло з води, як з колиски. Вода, — особливо у великих об’ємах, — приваблює, зачаровує десь на генетичному рівні. У воді ми і почуваємося інакше, згадайте самі — яким невагомим і граційним здається тіло. Ви ж пам’ятаєте, що людина на 75% із води? От і тягне нас у рідну стихію. І дайвінг пластично и безпечно нам той поклик компенсує. Так що — ласти, компенсатори, настанови інструктора і вперед! За враженнями і відпочинком.

Хочете — фрідайвінг? Можете відчути себе мисливцем за перлинами, бо так називається пірнання із затримкою дихання, яким із давніх давен користуються саме ловці перлин.

А можеи сноркелінг? Це підводне плавання лише з маскою і трубкою.

Чи краще для драйву з шестиметровю акулою поплавати? Або з триметровою мантою? І не здригайтеся від жаху — ці представники морських глибин, якщо вірити науці, — живляться планктоном. А от яскраві емоції гарантовані!

Чесно скажу — нічого такого ще не відчувала, але сподіваюсь, що буду. Вже зовсім скоро мене чекає відпочинок із друзями, які вже встигли мені наобіцяти купу різних радощів, щоб розважитися. Навіть, із ребризером пірнути дадуть. Це така штука, що коштує майже як мерседес, але набагато зручніший в порівнянні з аквалангом: re-breathe — вдихнути двічі, дихальна суміш не видаляється після видиху, а обробляється для повторного вдихання. Підводна подорож таким чином може бути майже безкінечною. Пірнати з ним складніше, потрібні навички. Але якщо робити це часто і з задоволенням, займатися підводною зйомкою чи мріяти про скарби затопленої галери, що не дають спокою вже декілька років, — ребризер саме те, що потрібно.

дайвер

Як розповідають, підводне плавання з ребризером нагадує політ, що закінчується лише за вашим бажанням. Ребризер дає можливість наблизитися до мешканців глибин майже впритул, адже дайверу комфортно — він дихає теплою кисневою сумішшю, а не холодним повітрям, як у аквалангу.

Так що сьогодні у кожного є можливість стати Іхтіандром — здійснити дитячу мрію, що виникла після прочитання «Людина-амфібія» Бєляєва.

Жаль, що океанські простори мені поки що недоступні, але я обіцяю розказати про враження від відпочинку на березі улюбленого з морів.

…Всього три дні і я забуду про металевий передзвін тролейбуса за вікном, про побудку на «Гетьмані Сагайдачному», яка щоранку долинає з порту, про галасливі зграйки курсантів, про задуху і пил. Я буду прокидатися і засинати під шелест хвиль, філософствувати на дозвіллі, мріяти про майбутнє і червоні вітрила на обрії… Нехай наші мрії збуваються.

4 коментаря до повідомлення: “Уроки літньої філософії та дайвінгу”

 1. Людмила коментує:

  Ох, так смачно написано, аж самій захотілось в морі попірнати!

 2. Олена коментує:

  Я люблю дивитися на підводні красоти, але дайвінг… страшно )))

 3. Дана коментує:

  Про це все більшість українців може тільки мріяти. Ми на обочині цивілізації, дуже сумно це розуміти.

  • valentina коментує:

   Чому??? Навіть Чорне море має безліч принад. І особисто я не відчуваю себе поза циивілізацією. Треба просто захотіти. Он турки нас запрошують навіть за внутрішніми паспортами, не те що без віз.

Написати коментар