Моржами не народжуються
Подписаться на блог Получать на почту

Моржами не народжуються

19 січня 2016

пірнаємоСпробую розказати про те, про що не можу навіть думати без отих самих «мурашок по шкірі». Про те, чим ніколи не займуся сама, але… раптом серед вас є прихильники, які власним прикладом доведуть хибність моєї думки. Та й день такий сьогодні, що про ополонку з крижаною купіллю згадати саме вчасно.

Моржування здавна практикують у країнах з холодним кліматом, вірніше, — з холодною зимою. Цей вид оздоровлення має свою, місцеву, назву у різних країнах. В Україні і Польщі його називають моржуванням, в Канаді і США любителів пірнати в ополонку звуть «білими ведмедями», а у Фінляндії і Швеції — тюленями, видрами та нерпами. Але ж головне — не назва, правда? Головне — захоплення.

Першість по кількості людей, що займаються моржуванням, належить Фінляндії. Кількість «нерп» там перевищує 120 тисяч осіб.

Моржування як воно є

Коли моржуванням називають купання в ополонці взимку, то це правильно лише частково. Бо у цьому захопленні є система: купатися треба регулярно протягом року, тоді тіло звикає до занурення і не жахається зимної води.

лід

Судіть самі: якщо людина пірнатиме лише влітку при температурі води +20 °С і вище, а потім взимку, то для тіла це щоразу буде шоком. А так організм звикає до поступового зниження температури. Тому головний принцип цього захоплення — регулярність. Не зважаючи на дощ, сніг, спеку чи інші атмосферні сюрпризи, пірнати у відкритій водоймі треба якомога частіше, бажано — щодня.

Як підготувати місце для купання

Зрозуміло, що поки вода не замерзне, пірнати легше, а коли з’являється крига, то треба підготувати місце заздалегідь. Зазвичай рубають у кризі прямокутну ополонку завширшки не менше метра, але й не більше трьох-чотирьох. Довжина може сягати до 25 метрів, — щоб можна було не тільки пірнути, а й проплисти трохи.

купатися чи ні

Правила безпечного моржування

Купання в ополонці — досить серйозний іспит для організму, тому рішення має прийматися тільки після консультації у лікаря.

І обов’язково звертайте увагу на реакцію свого організму. Моржування для вас, якщо після занурення у крижану купіль ви відчуваєте надходження сил, маєте гарний настрій. Якщо відчуття неприємні — зробіть перерву , або просто знайдіть собі інше захоплення.

моржування

Що дає моржування

Моржування — не лише один з видів загартовування.

Але…..

Ми ж розуміємо (я – точно відчуваю кожною клітинкою!), що зимове плавання — сильний стрес для організму. Тому треба обов’язково враховувати обмеження, пов’язані зі станом здоров’я та віком. Людям, що мають хронічні захворювання судин і серця, страждають від гіпертонії чи від збільшення щитовидної залози, мають порушення у роботі дихальної системи, повинні шукати інші захоплення для драйву та викиду адреналіну у кров.

Та вирішувати все одно має кожен сам. Бережіть себе!

То що — пірнаєте завтра?

5 коментарів до повідомлення: “Моржами не народжуються”

 1. Ксюша коментує:

  Кажуть, що квітці для того, щоб зацвісти, треба зробити шокуючу терапію, мабуть тут принцип той же :D ))))) Недарма ж кажуть моржі, що після пірнання відчувають значне омолодшання організму..)))
  Але я – не вони, в холодну воду навіть влітку не полізу..)

  • valentina коментує:

   Знаєш, у мене навіть знайомі є, але не ризикують пропонувати. Я не можу це навіть бачити. А якщо ще й дітей в ополонку… То я не знаю, яке в мами може бути серце, бо моє стає.

 2. Олена коментує:

  Дивлюсь на ці фотки з захопленням. Другий рік не можу перетягнутви свій купальний сезон через 15 вересня) Як пороблено! А хочеться якщо не в ополонці,то хоча б до зими докупатися.

  • valentina коментує:

   Якщо купатися щодня, щоб організм поступово звикав до охолодження, то може й нічого. Але самодисципліна потрібна. І ще щось. В мене отого “щось” точно немає.

Написати коментар