Міські романтики, чи сучасні діти підземелля
Подписаться на блог Получать на почту

Міські романтики, чи Сучасні діти підземелля

12 травня 2016

дігерСамі захоплені дослідженням підземних комунікацій, зруйнованих шахт і забутих бункерів називають урбанексплорейшн захоплюючою втечею від сірої офісної буденності, набагато яскравішою, ніж шахи, кіно чи, навіть, комп’ютерні «танчики». Екстрим допомагає повністю відновити душевну рівновагу і сили, щоб влитися у звичайне ділове життя свіжою хвилею.

От ви не пробували вивчати історію рідного міста знизу, з підземелля?

Дігери чи урбанексплорери?

У всьому світі шукачів пригод у підземних будівлях і просторі називають urban explorer — міськими дослідниками. Назва дігер з’явилася у Росії від Dig — копати, тому дослівно дігер — копач, хоча з розкопами дігери справи не мають, а лопати не входять до списку спорядження. Тому ми можемо вважати таку назву захоплення помилкою.

Поле їхньої діяльності — підземні споруди, починаючи від підвалів до метро і каналізаційних колекторів. Популярним це захоплення стало саме в ХХІ столітті. Урбанексплорери займалися дослідженням територій, які набули поганої слави, або стали відомими завдяки містичним випадкам чи легендам з містичною складовою. Їхні дослідження завжди пов’язані з екстримом і іноді можуть мати протизаконний присмак.

Абсолютна більшість тих, хто у вільний час блукає серед небезпечних лабіринтів без рятівного мотузочка Аріадни, люди сміливі, психологічно і фізично загартовані. Зрозуміло, що тим, для кого проблема — вийти із зони комфорту і відмовитись від благ цивілізації хоча б на декілька днів, це хобі не підходить. Але якщо адреналіну таки не вистачає — ласкаво просимо до спільноти.

Небезпека на кожному кроці

У пошуку гострих відчуттів та адреналіну можна втратити пильність і проґавити наближення небезпеки. Вірогідність того, що урбанексплорер не повернеться із чергової подорожі, існує завжди. Тому так важливо дотримуватися правил безпеки — лише в цьому випадку вірогідність повернення в доброму здоров’ї і гарному настрої зростає.

Які найбільші загрози очікують підземного мандрівника:

І це лиш невеликий перелік. Важливо пам’ятати, що у будь-які таємничі чи цікаві з інших причин місця краще вирушати компанією — разом з однодумцями. І бажано, щоби серед них були досвідчені урбанексплорери-дігери, які зможуть провести гідний інструктаж і попередити небезпеку.

Історія київських підземних мандрівників налічує — офіційно! — лише два інциденти із людськими жертвами. Останній — у 2008 році. Тоді четверо дігерів відправилися у подорож підземним руслом річки Клов, пішов сильний дощ, і  їх накрило хвилею. Швидкість потоку з дощовими стоками настільки велика, що збиває людину з ніг і трощить кістки об стіни. Тіло одного  дігерів знайшли аж на Жуковому острові, хоча шукали під землею усім миром — дігери, рятівники, міліція. Хвиля промчала тіло через увесь підземний Київ і винесла у Дніпро. Дівчину-дігера так і не знайшли.

тунель

4 найцікавіших для урбанексплорерів місць в Україні

Дігерство, або урбанексплорейшн не має відношення до спелеології і спелетології, бо печери — творіння природи, а міські романтики досліджують тільки творіння людських рук.

І треба сказати, що в Україні простір для досліджень чималий, і навіть іноземних шукачів пригод є чим здивувати.

Необхідне спорядження для хобі

Якщо ви вирішили хапнути адреналіну саме як урбанексплорер, то маєте бути фінансово підготовлені. «Як-небудь» — не пройде, адже від спорядження залежить ваша безпека, а на ній не економлять. Виходячи з погодних умов, місцевості і особливостей обраного об’єкту вам можуть знадобитися:

одеські катакомби

Особливості національного урбанексплорейшн

Є ще одна небезпека, яка стосується всіх дігерів без винятку — законодавство. Величезна кількість бомбосховищ, ракетних шахт та інших, хай і занедбаних, військових об’єктів охороняються законом, є секретними і  проникнення туди сторонніх осіб карається законом. Тому перед черговою вилазкою обов’язково вивчити історію об’єкту і можливі наслідки його відвідування.

Та треба сказати, що в Україні немає законів, які прямо забороняють знаходитися під землею, а ті, що є, —заперечують один одного, тому в більшості випадків покарання обмежується неприємною бесідою в поліції.

Не дивлячись на ліберальність українських законів, більшість вітчизняних мандрівників підземеллям анонімізують свою діяльність — знають одне одного за прізвиськами, не використовують власних імен і на фото ретушують обличчя.

Визріла ідея зробити з дігерства спорт, навіть пройшло більше десятка змагань. А ще деякі досвідчені дігери об’єдналися в рух AСIS і налагоджують стосунки з комунальними службами — повідомляють про проблеми, прориви каналізації, руйнування об’єктів, навіть рятують собак і котів, які потрапили у підземні лабіринти.

Величезні мокриці, щури-мутанти, привиди, тіні минулого і світлі коридори з міражами — картинами майбутнього і ще безліч цікавого чекають мандрівників у підземеллі. Наприклад, не знайдена досі царська золота карета у херсонських підземеллях, таємничі ходи з привидами між храмами Полтавщини, білогвардійське золото в одеських катакомбах… Якщо вас приваблюють ризиковані мандрівки і пригодницькі байки — долучайтеся. Адреналіну вистачить на всіх!

2 коментаря до повідомлення: “Міські романтики, чи Сучасні діти підземелля”

  1. Ксюша коментує:

    Не розумію такого захоплення, можливо через свої особисті острахи..

    • valentina коментує:

      Чесно кажучи, я теж не дуже розумію, хоча маю знайомих, які продовжують досліджувати ті самі одеські катакомби багато років поспіль.

Написати коментар