Гольфійський шарм великого маестро
Подписаться на блог Получать на почту

Гольфійський шарм великого маестро

13 червня 2012

Ви думаєте, що я про футбол розповідати буду? Дарма. Хоча і захоплююся цією грою вже років… двадцять чи що. Мабуть, стільки ж майстерно грає кумир мільйонів Андрій Шевченко. Мова йтиме, звичайно, про захоплення.Андрій Шевченко

Але після блискучих голів у ворота Швеції на Євро -2012 просто не можу промовчати і не вилучити з Андрієвої біографії декілька цікавих моментів. Ні, я не буду розказувати епізоди, що стосуються футболу – вони і так відомі мільйонам, і не тільки українців. Яскрава зірка українського форварда сяє над країною, додаючи їй авторитетності, шани, ваги…І як не дивно – слава Андрія не зіпсувала, можна навіть сказати, що вона на ньому не позначилася.

Чим же займається Андрій у ті невеликі проміжки часу, що залишаються у нього від тренувань.

От чи знаєте ви, що кращий футболіст і володар Золотого м’яча збирається їхати на Олімпіаду-2016 у якості… Ні-ні, не тренера збірної, а гравця у гольф. Уявіть собі, що рідний наш Шева «підсів» на екзотичний поки що для України гольф, коли грав за італійський «Мілан». Звабив його грою Олівер Бірхофф, та так звабив, що сучасний лондонський будинок Андрія стоїть на території гольф-клуба.

Андрій ШевченкоГандикап – рівень майстерності у гольфі, чим нижче значення, тим вищий рейтинг гравця – у Андрія «5». Саме тому в нього є шанс реалізувати себе ще й у національній команді з гольфу на Олімпіаді. Про це цілком серйозно говорив Сергій Бубка, голова Національного олімпійського комітету.

«Для мене гольф – задоволення, – говорить Андрій, – граєш і відпочиваєш. Природа, спокій…». Час від часу гольфіст Шева дає майстер-клас для партнерів по збірній з футболу, грає в Лондоні з Террі – екс-партнером по «Челсі». На одному з турнірів у Англії Андрій познайомився з найдорожчим спортсменом-гольфістом світу Вудсом та запроси в його на футбольний матч – з того часу вони товаришують.

Гра аристократів, англійська стриманість, королівська зверхність… Які іще поняття асоціюються з гольфом?

І хоча схожі ігри з невеликим м’ячем та палицею-ключкою були у багатьох народів: у голландців – kolven, у бельгійців – chole, та батьківщиною гольфу вважається Шотландія. Саме тут крім м’яча і ключки з’явилася іще й лунка – у 1421 році.

Гра ця настільки захопила шотландців, що вони навіть до війни з англійцями готуватись не хотіли: замість того, щоб вправлятися у військовій майстерності (стріляти з лука) вони грали в гольф.

Саме тому у 1457 році король Шотландії Джеймс заборонив гольф. Його офіційно забороняли ще у 1470-ому і 1491-ому…Це свідчить, що всі заборони шотландцями ігнорувалися. А в 1502 король Джеймс I Англійський здався і… сам захопився гольфом.

Популярність гольфу зростала протягом XVI століття – цьому сприяло захоплення грою шотландської знаті, представники якою навіть облаштували в Блекхіті поле з сімома лунками.

Із задоволенням грала у гольф королева Шотландії Мері – француженка за походженням, вона познайомила з цією грою і свою рідну Францію, коли поїхала туди отримувати освіту.

Першим полем для гольфу став Leith поруч з Едінбургом. Саме тут і був проведений перший інтернаціональний гольф-турнір, на якому герцог Йоркський та Джордж Петтерсон , що грали за Шотландію, отримали перемогу над двома представниками англійської аристократії.гольф

Щодо України, то виявляється: гольф у нас – давно не дивина. Український гольф бере свій початок з садиби князів Муравйових-Апостолів на Житомирщині – саме там князь з допомогою шотландських майстрів облаштував поле для гольфу у 1913 році.

Українська федерація гольфу існує з 1992 року, а офіційним членом Всесвітньої асоціації міні-гольфу стала у 2004 році. На сьогодні функціонують гольф-клуби в Луганську, Харкові, Ялті, Запоріжжі і, звичайно – в Одесі та Києві.

Хто іще із відомих людей грає в гольф ? Микола Томенко і Сергій Теєрьохін, Юрій Павленко і Володимир Кличко. А скільки важливих питань для економіки та держави вирішуються під час гри.

В усьому світі гольф вважають прибутковою бізнес-індустрією. А в Україні -це просто захоплення.

Існує аксіома: якщо ви граєте у гольф, то значить – можете собі це дозволити.

Граймо, вболіваймо, пишаймося – бо ми того варті.

12 коментарів до повідомлення: “Гольфійський шарм великого маестро”

 1. Елена коментує:

  В гольф я ще не грала…

 2. Анна коментує:

  Вот уж не думала, что можно совмещать два настолько различных по сути вида спорта (хотя я гольф полноценным видом спорта не считаю, скорее модно-аристократичным увлечением). Есть, однако, у них одна общая деталь – мяч:)

 3. ladosha коментує:

  Если я сама не получу мячиком по кумполу, то непременно кому-нибудь въеду.

 4. Илона коментує:

  Які шикарні поля для гольфу в Ірландії! У них гольф – це вид сімейного відпочинку і один із найулюбленіших видів спорту. В одному із таких клубів мені довелось там побувати.

 5. Геннадий коментує:

  Думаю, многим интересно было бы попробовать, но к сожалению он не настолько распространен. А в маленьких городах, так тем более.

  • valentina коментує:

   Было бы желание, я думаю. Не говорю “играть регулярно”, а попробовать можно.:)

 6. А я всегда считала, что гольф – игра аристократов. Или по крайней мере, богачей. Может быть потому, он у нас не распространен.

  • valentina коментує:

   Так оно и есть: если вы играете в гольф, значит можете себе это позволить.

 7. Валерия коментує:

  Я не знаю, почему, но у меня гольф, в первую очередь, ассоциируется с “Алисой в стране чудес”, там, где играют фламинго вместо клюшек, так в память врезалось, что невозможно просто… )))

Написати коментар