Дайвінг: то що - пірнаємо?
Подписаться на блог Получать на почту

Дайвінг: то що – пірнаємо?

10 квітня 2013

дайвінг…Набираєш повітря у груди, неспішно занурюєшся у синьо-прозору хвилю, розплющуєш очі (не знаю, як ти, шановний читачу, а я пірнаю із заплющеними очима) і бачиш: дивовижні коралові сади, різнокольорових мешканців і дерева..

Підводний світ сповнений яскравих фарб, незвичайних форм і вражень, він приваблює, зачаровує і… робить із звичайного любителя морських розваг дослідника. Вже після першого занурення відчуваєш, як повертається спокій, висмоктаний галасливою юрбою сучасного міста, прискіпливим начальником, офісним дріб’язковим клопотом….

Подарував нам радість пізнання підводного світу Жак-Ів Кусто, це він створив акваланг у 1943 році і став родоначальником дайвінгу у 1959 році, коли заснував CMAS – найбільшу систему підводників-любителів у світі.

Дайвінг сьогодні – це не лише захоплення, а й цілком професійна діяльність. Захоплення і розвага – це спортивний і технічний дайвінг, що передбачає глибинне занурення із використанням газових сумішей.

Професійна діяльність – військовий і комерційний дайвінг: пошук, установка й знищення перешкод, виконання замовлених підводних робіт – монтаж і демонтаж устаткування, підйом суден. Зрозуміло, що я вестиму мову про розвагу й захоплення.

Пірнати чи не пірнати (схоже на гамлетівське «бути чи не бути») – вирішувати вам,але спробувати точно варто. Про це захоплення говорять, що успіх у ньому залежить від гарного першого досвіду і професіоналізму інструктора.

Якщо ви тільки збираєтесь стати драйвером-підкорювачем глибин, варто знати речі очевидні, але овіяні легендами та казками.

• Дайвінг – захоплення доступне, а не страшно дороге, про що розповідають казкарі. Насправді оренда спорядження для підводного плавання коштує набагато дешевше, ніж оренда гірських лиж, наприклад. Курс навчання з правом отримання сертифікату міжнародного зразка дорівнює вартості курсу навчання в автошколі.

• Це захоплення безпечне, хобі не ставить під загрозу ні життя, ні здоров’я. Правда-правда, на відміну від тих же гірських лиж, екстремальних видів відпочинку, дайвінг не шкодить здоров’ю, та небезпечним може бути середовище, в якому може опинитися драйвер.

• Це захоплення актуальне і для чоловіків, і для жінок, а не суто чоловіче, як вважає більшість. Наприклад, в Японії – це хобі для жінок, ніжних та тендітних. І взагалі – дайвінг поза статевими особливостями, а останнім часом можна чути і про сімейне занурення з аквалангами.

• Дайвінг – це емоційне захоплення, а не страшне. Так, багатьох людей, що знаходяться на шляху до нього, чекає море емоцій: під час занурення драйвера охоплює хвилювання, збудження, захоплення – тільки не страх. Крім того, ви знаєте, що терапевтичні властивості дайвінгу застосовуються у боротьбі з психічними захворюваннями. Занурення допомагає абстрагуватися від нав’язливих думок – людина відчуває широку гамму сильних позитивних емоцій.

захопленняТо що – я вас вмовила? Тепер справа за малим – знайти професійного інструктора. Та не проблема – що у Криму, що на Балі, що в Анталії, де б ви не відпочивали, є дайвінг-центри, а значить – інструктори з дайвінгу.

Марат Башаров, Андрій Макаревич, Гоша Куценко, Леонід Ярмольник, Альона Свиридова – це лишень маленька зіркова п’ятірка, що віддає дайвінгу багато часу на відпочинку. Так що самотніми ви себе відчувати не будете, тай шансів на знайомство зі знаменитими сучасниками у дайвера набагато більше, ніж у шахіста., наприклад.

…А драйвери кажуть, що той, хто доторкнувся до підводного раю особисто, ніколи не скаже, що життя пройшло непомітно.

11 коментарів до повідомлення: “Дайвінг: то що – пірнаємо?”

 1. Илона коментує:

  Я мрію попірнати в якомусь екзотичному місці)

  • valentina коментує:

   Тобто, Крим тебе не влаштовує? :)))

   • Катерина коментує:

    Я бы тоже хотела нырнуть, но не в Крыму – просто боюсь местных инструкторов )

   • Илона коментує:

    Там з екзотики тільки поліетиленові кульки і інше сміття, котре викидають у море. Я б на Мальдіви або на Гоа махнула)))))

    • KofaNova коментує:

     Ілона, більш бюджетний варіант, та неменш цікавий – Єгипет.. скільки чудових відгуків чула про тамошнє Червоне море!.. доречі, це єдіне, що мене туди може затягнути :)

 2. Галина коментує:

  Кого Крим не влаштовує, той не бачив Тарханкуту.)))

 3. Алиса коментує:

  Как я хочу понырять! Мечта!

 4. tanichka коментує:

  Я я боюсь под водой плавать!

 5. Ольга коментує:

  Дайвинг – просто любимое занятие на отдыхе! Но снорклинг тоже нравится.

Написати коментар