В'ється стрічечка, ніби річечка...
Подписаться на блог Получать на почту

В’ється стрічечка, ніби річечка…

12 жовтня 2012

макиОсінній день майне як спомин. Ось-ось хурделиця змінить дощовий жовтневий настрій і так захочеться знову літа, квітів, морської хвилі…

Ти любиш маки, читачу? Я дуже люблю. І дарую тобі ось ці – з ромашками. А ще – ластівок в акації, блакитні, мов ніжний погляд коханого, квіткові візерунки, розкішну подушку, якою пишався б сам король Людовик.

Подобаються? Краса, з якою взимку тепло й радісно.

Захоплення королів  – вишивання стрічками. Пам’ятаєш, читачу, вишивку “Вікторіанська елегантність” із стрічковим візерунком на чарівному капелюшку? Те вишивання втратило би частину привабливості, якби не було отих гарнющих квітів, правда ж?

Праматір’ю шовкових смужок була мотузка із рослинних волокон: якось перетворившись у тасьму, вона дочекалася ткацького верстата і стала вишуканою стрічкою.

Прикрашати зачіску та одяг яскравими вузенькими смужками тканини любили ще наші пращури, про те свідчать численні археологічні знахідки. Популярними стрічки були і в античні часи: по кольору і якості стрічок, якими був вишитий одяг, навіть можна було визначити статус людини.

ластівкиСпочатку вишивали стрічками і коштовним камінням сукні, потім – туфлі, пізніше – тонесеньку білизну… Одяг, вишитий стрічками, приваблював поціновувачів розкоші і модників королівського двору. Але все це – передісторія. Справжня слава декоративної стрічки почалася у XIV столітті – коли на середземноморському узбережжі почали виробляти коштовні шовкові нитки, а король Людовик XI запросив у відомий нині Ліон італійських майстрів, щоби ті навчали ліонців мистецтву виготовлення шовкових стрічок.

блакитнооко

Правда, здійснитися монаршому задуму не судилося, зате ліонцям дісталися всі привезені італійцями верстати, і саме тоді почалася мода на плащі та камзоли, оздоблені парчовими та золотими стрічками. Попит на стрічки неухильно зростав, так само як на вишукані позументи та галуни. А при дворі Людовика XIV прикрашали стрічками всі предмети туалету – від взуття до пан талонів. А наступний французький монарх – Людовик XV захоплювався вишиванням стрічками і з задоволенням дарував всілякі симпатичні дрібнички, вишиті власноруч, своїм підлеглим.бузок

І з тієї самої легковажно-нерозважливої епохи рококо вишивка стрічками стала формуватися в окремий вид дуже елегантного і привабливого рукоділля. Привабливого, в першу чергу, тим, що малюнок на тканині здається дуже реалістичним, об’ємним.

Спочатку дрібненькими шовковими пуп’яночками і листячком прикрашали ліф суконь, вплітаючи в стрічкові петельки кришталь, перлини та сяючі всіма кольорами коштовності. А пізніше вправні швачки королівського двору почали вишивати стрічковими букетами білизну – вишукану і розкішну.

В наш час подібні шедеври, на жаль, не носять – та їх зберігають у музеях, як найцінніші експонати.вишивка

Чи варто говорити, що із Франції, яку називають провісницею моди, вишивка стрічками поширилася по всьому світі. Більше того – саме вишивання стрічками використовували у дизайні не тільки святкового одягу, а й розкішних капелюшків, шокових ковдр та покривал.

Вишивання стрічками – захоплення популярне і сьогодні. Можна вишивати на будь-якій тканині і вибір шовкових стрічок сьогодні – величезний. Причому технологія лишилась незмінною – сучасні майстри користуються тими ж прийомами, тими ж голками і стрічками, що й «винахідник» цього вишуканого захоплення – Його Високість Людовик XV.пейзаж

Стрічки – невід’ємна частина нашого сьогодення, його прикраса і гарний настрій. Шовкові, муарові, атласні, із штучної тканини – такого асортименту Людовик і уявити не міг. Та з часів пишних королівських балів при французькому дворі залишилось враження піднесено святкового настрою, викликаного бантами та й просто самими стрічками. Достатньо згадати звичай прикрашати стрічками все – від колиски немовляти до весільного авто. А якщо стрічка та голка потрапляють до рук майстрині, то виходять ось такі дивовижної краси речі, які ви бачите на фото.

Захоплююче, правда?

 

9 коментарів до повідомлення: “В’ється стрічечка, ніби річечка…”

 1. Свекровушка коментує:

  Какая красота! пробовала вышивать лентами, мне понравилось больше, чем просто нитками. Быстрее и объемнее. Но, как всегда, времени не хватает. Приходится выбирать приоритеты. И теперь только любуюсь такой красотой.

  • valentina коментує:

   Меня эти маки из капроновых(как в детстве!) бантов просто покорили. Конечно, кропотливый труд, но как же красиво!

 2. ladosha коментує:

  Очень красиво… Моя мама так умела вышивать.

 3. anjelika коментує:

  какая красота, сирень как живая

 4. Ілона коментує:

  Чарівні витвори! А бузок немов щойно зрізаний з дерева. У нас колись була подушка, вишита стрічками, з яскравими трояндами. Я дуже любила нею бавитись у дитинстві)

 5. Алиса коментує:

  Совершенно необычные работы! Преклоняюсь перед таким мастерством.

 6. Зоя коментує:

  Ваза с сиренью. Я не сразу поняла, что это вышивка.

 7. tanichka коментує:

  Очень красивые работы!

 8. Дана коментує:

  Чудові роботи. Мрію навчитись вишивати стрічками.

Написати коментар