Творчість із піском у жмені
Подписаться на блог Получать на почту

Творчість із піском у жмені

22 липня 2012

малюнок піскомЩо відчуваєте ви, коли бачите пісок? Ні, не на будівництві, а на пляжі або можна згадати ще дитячий майданчик і сипучу дитячу радість під грибком. Згадали дитинство?А пісок той теплий, до шкіри ласкавий та лагідний. Його хочеться торкатись, сипати крізь пальці, спостерігати за піщинками, що ніби притягують сонячні промені. Приємне відчуття, правда?

Пісок може бути корисним, заряджаючи нас теплом на холодну зиму. Його використовують психологи у роботі з дітьми, як спосіб позбавити фобій, навіть метод такий є – піскотерапія.

Щодо захоплень, то крім малювання на гладенькому обцілованому сонцем і хвилями піщаному березі, крім будівництва піщаних фортець є іще малювання піском на склі – основа пісочної анімації.

Неабияке задоволення можна отримувати хоч щодня, якщо навчитися піском малювати. Тут тобі й політ творчої думки, і натхнення, і радість творення, і приємні відчуття від ніжності матеріалу…

Малюнки піском пронизливо щирі, фігури чуттєві, візерунок трепетний і… беззахисний, адже він легко може бути зруйнований вітерцем чи необережним рухом. Малюнки живі, адже основа такого малювання – метаморфоза, образи змінюють один одного. Це диво схоже на анімацію і зачаровує настільки, не відвести погляду…

А як приємно спостерігати за дивом, яке створює митець!

Як все починалось…

Особисто я закохалася у цей вид мистецтва під час перегляду передачі «Таланти твої, Україно». І до цього часу вважаю Ксенію Симонову дуже талановитим художником. Та почали малювати піском західні художники. І зрозуміло, що справжніх майстрів цієї гарної справи у нас не так багато. Адже досягти бездоганної техніки вдається лише після багатьох годин наполегливих тренувань і захоплення цим мистецтвом. І звичайно, не обійтися без художнього таланту, хоча лише його одного й буде замало.малюнок піском

Та техніка малювання піском або sandart, вимагає мінімум реквізиту: спеціальний стіл із скляною стільницею, підсвітлення знизу і достатню кількість дрібненького піску. Якщо ж ви захочете влаштувати справжнє шоу, то потрібен відповідний антураж і без музичного супроводу теж не обійтись. Крім того знадобиться проектор, який передаватиме на екран те, що відбувається на столі – щоби глядачі могли спостерігати за створенням дива.

Звичайно, малювання неможливе без вправних рук майстра, який легеньким рухом змінює лінію сюжету пісочної анімації, перетворюючи одну картину іншу.

Робота художника складна, адже він не має права на помилку. Живописець, що працює олівцями, або фарбами, може «поправити» не дуже вдалі елементи, стерши їх або замалювавши, то майстер малюнка піском все робить на очах у публіки. В нього немає другого шансу.

Спитаєте, чи варто вчитися?…

Вирішуйте самі, звичайно – студій, які навчають малюванню піском є вже достатньо. В них навчаються і дорослі, і діти. Чи є сенс починати нову справу?

• Дії з піском впливають на швидкість розвитку процесів пізнання – тренують увагу, зосередженість, уяву і образне мислення, що просто необхідно дорослим, а ще більше – малюкам.

• Вправи з піском допомагають розкрити творчий потенціал та розвити комунікаційні навички.

• Малювання піском на склі, як і будь-яка арт-терапія, допомагає досягти гармонії в собі, гармонізувати власний простір, позбавитись психологічних проблем, виховати позитивне ставлення до навколишнього світу.

• Малювання піском фізично корисно, бо воно розвиває дрібну моторику.

Тож ви бачите – це захоплення не лише приємне, а й дуже корисне. І навчитися цьому ви можете самостійно, а потім створювати настрій у будь-якій компанії, рідним та близьким.

Якщо ж вільного часу у вас обмаль, або ви впевнені, що ваших художніх талантів недостатньо – відвідайте пісочне шоу. Заряд позитивних емоцій, гарний настрій та радість відкриття вам гарантовані.

 

10 коментарів до повідомлення: “Творчість із піском у жмені”

 1. Алиса коментує:

  Я не пробовала, но мне кажется, что это очень сложно. Ксения просто талантище. Вообще “Украина мае талант” таких самородков находит! Очень понравился мальчик художник в последнем сезоне, который работает тоже в нетрадиционной технике.

  • valentina коментує:

   Я вообще с удовольствием смотрю эту передачу и “Голос країни” тоже. Такая гордость возникает – вот наши. Приятно. :)

 2. Илона коментує:

  Моя подруга була на весіллі, де одним із номерів розважальної програми був виступ Ксенії – вона була просто в захваті. Незрівняне враження, коли вживу бачиш перетворення, котрі відбуваються під руками цієї майстрині!)

 3. L*y*u*b*a коментує:

  Ролик замечательный: так легко получается, но не всё так просто на деле. Очень красиво! Талант!

 4. Да, конечно нужен талант, как и ко всем видам творчества. А когда его нет, то будет просто мучение.

 5. Яна коментує:

  Я теж захоплююсь талантом Ксенії! Її історія – дивовижна!

 6. Валерия коментує:

  Невероятно виртуозная техника, но тут без настоящего таланта делать просто нечего!.. ))

 7. Elena коментує:

  Мне больше всего нравиться не то, как она это делает, а то, какие у нее получаются истории. Правда реклама пива с песком – по моему идея просто неудачная

 8. Ирина коментує:

  Обожнюю цю красу!

 9. itsvitlana коментує:

  Ролик замечательный, очень красиво. Техника виртуозная, конечно.

Написати коментар