Піщаний живопис Андреса Амадора
Подписаться на блог Получать на почту

Піщаний живопис Андреса Амадора

6 жовтня 2013

Андрес АмадорВи вмієте малювати на піску? Знаю, що вмієте: на піщаному обличчі літнього пляжу поблизу грайливої хвилі пальчиком, камінчиком, мушлею чи паличкою від морозива писали ім’я, малювали серце, квіточку або дивне створіння – крапка, крапка, кома, кома… І так жаль, коли хвилею змиває малюнок, правда?

А йому не жаль. Він малює свої грандіозні картини на морському березі, усвідомлюючи, що вони будуть змиті, стерті, затоптані. Все одно малює. Мабуть, йому здається, що так він прикрашає Землю. Просто робить її іще гарнішою.

дивні рослини

Андресу Амадору 42 роки – він не художник, він еколог. Народився у Сан-Франциско, хоча пращури його – еквадорці. Він став відомим завдяки захопленню – створенню піщаних картин. Я думаю, що надихнули його на малюнки оті самі славнозвісні круги на полях – у Єгипті, в Англії, у Сассексі – довга людина, пам’ятаєте? Дебати про їхнє походження тривають і досі. Сам Андрес каже, що думка про масштабне малювання на піску прийшла до нього на відпочинку в Мексиці. Він прогулювався біля моря і раптом зрозумів, що піщаний пляж – то ідеальне полотно для мистецьких витворів.

Франческа, де ти?

Його не лякала швидкоплинність такого мистецтва, недовговічність картини здавалася навіть цікавою, по-особливому надихала. Художник ледве встигає реалізувати свій задум та сфотографувати, як хвиля злизує його, залишаючи піщане полотно вологим і чистим, як свіжо вмиване личко юної красуні вранці.

Підготовка до малювання займає навіть більше часу, ніж сам живопис. КористуючисьGoogle Earth, Анрес знаходить ділянку для малювання, дістається до місця, фотографує його з різних ракурсів, щоби потім у комп’ютері накласти на ці фото заздалегідь продуманий малюнок.

казкова папороть

А як місяць-молодик на небі з’явиться, хвиля схлине, відкриє піщане полотно, Андрес бере свої граблі і відправляється у дорогу.

Працює він, зазвичай, наодинці – за винятком тих випадків, коли картина дуже складна і потребує участі декількох людей. Використовуючи різні за розміром граблі, художник являє світові геометричні фігури, дивовижні квіти, чудернацькі образи. Найбільша картина Андреса Амадора займає площу 300х500 метрів.

мушлі чи віяла?

Амадор вважає себе художником, навіть стиль тепер такий є – ленд-арт , мистецтво піщаних пляжів. Хоча й дивне це захоплення: створення величезних полотен з надто коротким життям.

Та завдяки дивакам світ стає яскравішим, чи не так?..

6 коментарів до повідомлення: “Піщаний живопис Андреса Амадора”

 1. Алиса коментує:

  Здорово! Но это же получается, что даже если нет волны, то картину видно, пока песок не высохнет? Жалко)

 2. Блогобабушка коментує:

  Мама дорогая, какая красота! Это же надо уметь, так сотворить картину, чтобы песок не успел высохнуть!

 3. Zoja коментує:

  Из песка строят не только замки… красиво

 4. Елена коментує:

  Дивна краса! Шкода, що тимчасова, але нічого вічного нема…

 5. KofaNova коментує:

  Яка краса!

Написати коментар