Об'ємні ілюзіі мадоннарі
Подписаться на блог Получать на почту

Об’ємні ілюзії мадоннарі

21 серпня 2013

мадоннаріКоли вперше бачиш таке зображення на асфальті, не віриш, що це просто малюнок кольоровою крейдою. Лише уявіть собі, що йдете містом і раптом бачите м’яч, який не вдається взяти руками – він намальований. Або під ногами раптом розверзається земля, і ви бачите розпечену магму або таємниче казкове царство.

Цей вид вуличного мистецтва називається Street Painting – англійською чи італійською – Madonnari. Італійська назва є основною, бо саме італійці ще у XVI столітті малювали релігійні сюжети біля храмів, за що отримували дріб’язкову винагороду – декілька монет, які давали їм можливість існувати. Найчастіше малюнки присвячувались Богородиці – Мадонні, тому і назвою мистецтва стало спільнокореневе слово – мадоннарі. Традиційно вуличні художники створювали свої шедеври з допомогою кольорового піску, квітів та різноманітних гілочок – для оздоблення.

мадоннарі

З часом мистецтво вуличного малюнка забулося, але в середині минулого століття прихильники мадоннарі знов з’явилися. Щоправда – сюжети малюнків стали іншими. Тай простору для творчості сучасні мадоннарі мають більше – у наш час стало більше вулиць та площ, на яких можуть лишити свої сліди вуличні художники. І малюють вони сьогодні виключно кольоровою крейдою.

Street painting – дуже демократичне мистецтво. Ні шкіл, ні студій, у яких можна навчатися цьому мистецтву, немає. Але якщо ви звернетесь безпосередньо до мадоннарі, він легко і з задоволенням проведе для вас майстер-клас.

Об’ємні ілюзії створюють з допомогою спеціальної техніки спотворення: лише з певної точки пласке зображення на горизонтальній поверхні стає об’ємним. Тобто, для створення малюнка недостатньо мистецького таланту – потрібні певні математичні розрахунки, лише тоді буде забезпечений трьохвимірний ефект.

мадоннарі

Як і будь-яке мистецтво, мадоннарі має своїх визначних представників. Серед художників Заходу найвідоміше ім’я – Джуліан Бівер. Британець малює на асфальті більше десяти років,його роботи прикрашали у різний час вулиці у Європі, Америці і Австралії. Джуліан Бівер малює крейдою, а потім зображення покриває спеціальним лаком – так він продовжує життя малюнка. «Ці картини недовговічні – говорить Бівер, – та саме в тому і їхня привабливість: поспішайте насолодитись ілюзією, поки вона не щезла. З того моменту, як я почав малювати, я ненавиджу водіїв поливних машин та двірників – вони нічого не розуміють у мистецтві».

мадоннарі

На створення однієї такої картини йде не менше трьох днів. Лежати на асфальті серед перехожих, що показують на тебе пальцем, нелегко. Це трудоємкий процес, який потребує неабиякого терпіння та витримки. Так що, цей вид мистецтва – не для слабких духом.

І якщо ви побачите у дворі свого будинку когось із кольоровою крейдою – не спішіть сваритися. А раптом це – майбутній мадоннарі?

Не знаю, як ти, шановний читачу, а я – в захопленні.

У всех есть свои игрушки – и у детей, и у взрослых. Кто-то рисует сказки на асфальте, кто-то создаёт удивительные сады из песка. Самые любимые из игрушек для девочек куклы радуют не только малышей, но и родителей. И часто становятся их серьёзными увлечениями. Достаточно вспомнить, по какой цене покупают на аукционах игрушечных красавиц с фарфоровыми личиками, чтобы понять: куклы – это серьёзно.

1 коментар до повідомлення: “Об’ємні ілюзії мадоннарі”

  1. Блогобабушка коментує:

    Совершенно потрясающее творчество. Просто восхитительно!

Написати коментар