Мистецтво тіла – боді-арт
Подписаться на блог Получать на почту

Мистецтво тіла – боді-арт

24 червня 2012

боді-артЗвичайно, мене зацікавив чоловік – його розмальоване тіло вражаюче гарне, малюнок лише підкреслює красу. Та найчастіше у ролі моделей жінки – зовсім юні, молоді і не дуже. Гнучкі пантери та рисі, левиці та тигриці, або розписані квіточками та візерунковим розмаїттям  – жіночі тіла приваблюють, але іноді здається , що розглядають не стільки малюнок, як те, що з-під нього проглядає – оголене тіло. Та мене запевнили, що все залежить від художника і його майстерності – він привертає увагу до того, що сам вважає головним.

Боді-арт – це живопис. Малюнок на тілі.(Хотіла сказати – людському, та згадала, що бачила дуже симпатичного ротвейлера на Приморському – його спина була вкрита намальованим мушкетерським плащем).

Енциклопедія мистецтв про боді-арт говорить так:

«Мистецтво тіла, авангардний напрям, виник у 60-ті роки. Представники використовували як матеріал своє тіло: покривали його гіпсом, надрізами, палили волосся. Деякі маніфестації боді-арту навіть мали еротичний та садо-мазохістський характер. Боді-арт близький до таких явищ, як тату, нудизм, сексуальна революція». Та це енциклопедія.

У Європі боді-арт, як явище, з’явився приблизно у XVIII столітті. Мистецтво прикрашати малюнками тіло ввели у моду моряки, які привезли з далеких країн враження від культур інших народів.

Зростання популярності боді-арту пов’язане із руйнацією стереотипів: оспіване еллінами оголене жіноче тіло, заборонене у Середньовіччі, наприкінці ХХ століття вже не викликало протесту. Гарне тіло стало об’єктом культу і вже тим слугувало стимулом для розвитку боді-арту.боді-арт

Як мистецтво боді-арт сформувався вже в ХХІ столітті. Його стали використовувати на показах мод, чемпіонатах з перукарської майстерності, у нейл-арті (розпис нігтів).

Значною підтримкою мистецтво тіла повинно завдячувати прихильності молоді, яка почала розглядати боді-арт як цікавий спосіб самовираження.

Сьогодні боді-арт використовують різноманітні субкультури: готи, панки, емо, косплеєри. Останнім часом стали проводити конкурси та фестивалі з боді-арту. У сучасне мистецтво тіла входять пірсинг, тату, нанесення малюнків, модифікація тіла.

Страшно? Насправді все просто. Художник використовує оголене тіло, як символ свободи і розкутості і пише на ньому… ні, не фарбами – почуттями картину, в якій розкрита душа.

До речі, бути полотном доволі приємно – і фарбу змивати жаль, хочеться ходити розмальованій, поки сама не зітреться чи сипатися не почне.

Малюють на моделях все, що завгодно. Один художник вбирав моделі у сукні: накладав застібку-блискавку, потім все замальовував, чекав, поки висохне акрилова фарба, а потім демонстративно розстібав сукню. Дуже гарно і незвичайно – сам сукню створив, сам і зняв.

На Заході модно створювати композиції: спочатку на тіла наносять малюнок води, землі, рослин, а потім з моделей будують піраміди, отримуючи живі пейзажі.

До речі, в Одесі на початку травня декілька років проходив фестиваль боді-арту. Три роки тому за цей день було розмальовано величезну кількість моделей, які взялися за руки і вишикувались на Дерибасівській, заповнивши собою всю вулицю. Це була найбільша картина у світі.

Коли ми говоримо про боді-арт , як про мистецтво, то треба обов’язково додавати – сучасне мистецтво. Адже у діях митців – намалював-сфотографував-змив – закладено протиріччя з основами поняття. Ars longa, vita brevis – говорили давні. Життя коротке, мистецтво вічне. Дивно чути цю фразу від художника боді-арту. Та в них є і свої крилаті вислови: «твори і вражай!», «творіння повинно бути змістовним», « краса без думки – як блондинка»… Хоча блондинок теж люблять.

боді-арт

Хочу лише зазначити, що плутати боді-арт з розмальовуванням маркером недопустимо Професіонали ставляться до маркерів негативно, вважають такі малюнки грубими й негарними. До того ж, за правилами – фарба має легко змиватися.

Та якщо вам забаглося намалювати на собі щось…таке незвичайне, не використовуйте маркери, скористайтеся гримом, якщо спеціальних фарб немає.

А що саме малювати – не стримуйте фантазії, вам обов’язково сподобається. Гарне захоплення, правда ж?

6 коментарів до повідомлення: “Мистецтво тіла – боді-арт”

 1. Алиса коментує:

  Да, настоящее искусство. Очень хотела бы побывать на фестивале. Безумно интересно.

 2. Рузя коментує:

  Ну, наконец-то, мужчина с красивым разрисованным телом.. А то всё женщины и женщины. )))
  А если серьёзно, то боди-арт – это настоящее искусство. Красота.

 3. А мне птица понравилась. Я даже не сразу поняла, что это руки.

 4. Ирина коментує:

  Красотень-то какая! У нас в городе иногда проводят фестиваль не совсем по боди-арту, но всё-таки в этой теме – АРТ-животик называется. Там на пузиках желающих беременяшек красоту рисуют. Вот только я никак на него попасть не могу(((

Написати коментар