Малюнки світлом, або фрізлайт
Подписаться на блог Получать на почту

Малюнки світлом, або фрізлайт

5 липня 2012

фрізлайт янголХочеш відчути себе янголом? Ліхтарик, фотоапарат і ось – образ створено.

Цей вид мистецтва або живописне захоплення у нас має смішну назву: заморожене світло. Фрізлайт (freeze – заморозити, light – світло). В країнах Західної Європи його називають лайт-графіті (light graffiti).

Щодо історії фрізлайту, то починається вона у 1949 році, і в основі її, як це доволі часто буває – випадок. Відомий у ті роки фотограф журналу «Life» Гійон Мілі експериментував з фотографією: прикріплював ліхтарики до ковзанів фігуристів і отримував світловий слід у повітрі. Гійон Мілі був близьким другом Пабло Пікассо і одного разу розповів йому про свої експерименти. Побачивши ці фото, Пабло Пікассо вірішив випробувати себе у цій області фотографії, яка в той час називалась Space Drawing.

Пікассо

Ви бачите перший малюнок Пікассо – «Кентавр», він був створений у 1949 році. Великий Пабло створив іще декілька таких фото, вони у тому ж році були опубліковані у журналі «Life». Саме Пікассо вважають засновником цього мистецького захоплення, Пікассо, а не Мілі, бо іменитий живописець був першим, хто малював світлом усвідомлено – створював малюнок.

фрізлайт негатив

А от сама думка про фрізлайт могла виникнути у будь-якого фотографа. Адже і ви, напевне, звертали увагу на те, що при фотозйомці вночі, якщо фотографувати з подовженою витримкою, будь-який рух світла – фари авто, що рухається, світло цигарки – залишає за собою світловий шлейф. Ви точно бачили на фото нічного міста, коли у кадрі дорожня магістраль, то вона ніби складається з білих і червоних ліній – дуже гарно. Неважко здогадатися, що це світло від авто: біле – світло фар, червоне – задні вогні.

фрізлайт машина

Це світло бачили всі, а використати з творчою метою зміг лише Пікассо. І лише в 2002 році в нього з’явилися наступники – у Германії, саме тоді фрізлайт почав розвиватися як мистецтво.

Звичайно, фрізлайт – це творчість команди, бо наодинці досягти мети складно – один малює, інший фотографує.

Об’єктами фрізлайту можуть бути люди, побутові предмети і, навіть – звичайник кошик для сміття, який у світі фрізлайту оживе, отримає очі та усмішку.

фрізлайт кулі

У якості пензля можна використовувати більшість предметів, що світяться.

• Екран телефону. Він завжди поруч, він легкий і малювати ним просто.

• Будь-які ліхтарі – з усіма видами ламп.

• Діодні стрічки, гірлянди для ялинки та інші подібні їм речі.

• Можна використовувати лампи всіх видів, створюючи різноманітні ефекти від більшого або меншого рівня розжарювання.

• Будь-які предмети, що світяться зсередини.

• Бенгальські вогні – вони утворюють пухнасті лінії, що дуже гарно.

• Лазер. З ним треба бути дуже обережним, щоб не зашкодити зору і не пошкодити матрицю вашої камери. Не можна спрямовувати промінь в очі та в об’єктив фотоапарата. Причому треба врахувати: відбиття від дзеркальної поверхні променя теж може бути небезпечним.

• Для підсвічування окремих об’єктів і загального тла можна використовувати додатковий спалах.

фрізлайт

Основна умова фрізлайту – темрява. Вночі фотоапарат ставиться на штатив, налаштовується, а потім біля апарату залишається асистент, а сам фрізлайтер починає малювати. Коли витримка закінчується (зазвичай – через 30 секунд), дивіться результат. Можна також використовувати режим ручної витримки Bulb, при якому час для творчості визначатиме сам фрізлайтер.

То як – спробуємо?

 

5 коментарів до повідомлення: “Малюнки світлом, або фрізлайт”

 1. Алиса коментує:

  Мне очень нравится фризлайт. Хотелось бы увидеть своими глазами как это делают

 2. Рузя коментує:

  Краса яка…

 3. Илона коментує:

  Дуже гарно! Ніколи не зустрічала подібних фото, вірніше, зустрічала, але не знала, як вони створені. Дякую за цікавинку)))

 4. Елена коментує:

  Фантастичні фото! Особливо скелети сподобались. Якось спробую отак помалювати :)

 5. tanichka коментує:

  нифига не поняла, но картинки зачетные!

Написати коментар