Захоплення любителів «білої води» - рафтінг
Подписаться на блог Получать на почту

Захоплення любителів «білої води» – рафтінг

31 липня 2012

Південний БугНебезпечні річкові пороги, бризки , екстрим, захват – що іще потрібно для адреналіново-звабливого хобі?

Рафтінг – це сплав річкою на спеціальному човні, який називається рафт, в перекладі з англійської – пліт. Та насправді сучасний рафт – зовсім не пліт, а човен із сучасних синтетичних матеріалів, його основна ознака – надійність, власне – це всюдихід-універсал.

Найбільшою популярністю у вітчизняних любителів «білої води» – стрімкого потоку гірської річки з порогами та іншими перешкодами, користуються наші Карпати.

Існує міф, створений туристичними компаніями, що повноцінний рафтінг доступний навіть недосвідченим новачкам. Це таки міф. Бо безпечний рафтінг – поняття відносне, навіть, під керівництвом досвідченого гіда-інструктора. Популярність рафтінга у сфері відпочинку пояснюється гострими відчуттями, які супроводжують учасників протягом усієї подорожі.Треба мати на увазі, що рафтінг – командний вид спорту, де кожен учасник виконує певні функціональні обов’язки. Веслярі розташовуються у рафті рівномірно по лівому і правому борту з зафіксованими на дні човна ногами. У екіпажі є веслярі і кормчий, який керує рухом. Злагодженість і синхронність дій особливо важливі на швидкоплинній річці.

місцями козацької слави

Враховуючи умови, в яких проходить сплав, обов’язково використовують спеціальне захисне спорядження. Адже рафтера або рафтінгіста приваблює стрімка гірська течія, швидкий потік, що найчастіше мчить звивистими гірськими ущелинами, долаючи складний рельєф і створюючи додаткові перешкоди для рафтінгерів.

Для того щоби зменшити ризик для здоров’я і життя в таких небезпечних агресивних умовах, знадобляться захисний шолом та рятувальний жилет. Також може знадобитися спеціальне взуття, термозахисний одяг, оскільки вода у річці може бути дуже холодною.

Рафтінг – це потужний заряд адреналіну, незабутні враження і шанс випробувати себе на витривалість в екстремальних умовах. Заняття рафтінгом навчать швидко реагувати і миттєво приймати рішення, працювати в команді і гостро сприймати красу природи…

Може, варто спробувати?

Фотографії подаровані блогу Олексієм Бондаренком,

який вже два роки поспіль рафтінгує Південним Бугом

– місцями козацької слави.

6 коментарів до повідомлення: “Захоплення любителів «білої води» – рафтінг”

 1. Елена коментує:

  Мрію! Бажаю!
  Це не тільки спорт, це єднання людини і природи. Це справжне змагання з природою без її псування. :)

 2. Ліана коментує:

  В наших Карпатах проходять чемпіонати по рафтингу. Але якщо рафтинг – спорт, то в бокорашів таке заняття було важкезною роботою)

  • valentina коментує:

   :) Згодна.Скажіть, Ліано, будь ласка: рафтинг чи рафтінг? Справа у тому, що я не знайшла того слова правопису у словнику і зробила кальку з англійської. Та побачила у Вас И і засумнівалась. :)

 3. Первый раз слышу о таком виде спорта, но было интересно

 4. Ілона коментує:

  Ой ні, я із стрімкою водою на “Ви”, ніколи б не відважилась на таку ризиковану пригоду)

 5. Алиса коментує:

  Классно, но опасно) И страшно)

Написати коментар