Роуп-джампінг - крок у безодню
Подписаться на блог Получать на почту

Роуп-джампінг – крок у безодню

2 червня 2012

На що витрачати вільний час – кожен вирішує самостійно. М’якенький затишний диванчик, гарячий пісок на березі самого синього з морів…

Ден ОсманТа раптом як захочеться чогось такого… Динамічного, адреналінового. І тоді ми йдемо на пошуки нових відчуттів. І зовсім не завжди звертаємося до знавців права хоча б онлайн, щоби хоч трохи передбачити -а що буде, якщо…І хто відповідатиме. Нам хочеться ризику.

Контрольоване вільне падіння – ropejumping – на перший погляд здається не таким і складним. І всього-то треба – мотузок та щось височеньке – якщо не скеля, то міст або ж вежа.

Сучасні роуп-джампери – прихильники культового екстремала Дена Османа. Спочатку він стрибав з висоти 60 футів (близько 18 метрів), потім – зі скелі, мосту, інших об’єктів. І весь час намагався подовжити час польоту. Результат – Ден встановив світовий рекорд, стрибнувши на статичній мотузці довжиною 660 футів (близько 190 метрів).

Загинув екстремал, коли здійснював стрибок на 1100 футів. 11секунд польоту, обрив мотузка, смерть.

Сучасні роуп-джампери таких висот досягти навіть не намагаються.

Взагалі-то роуп-джампінг важається найменш небезпечним у різноманітті стрибків на мотузку, тільки треба вміти правильно розраховувати траєкторію, інакше «впечатаєшся» у опору мосту чи вишки із самими печальними наслідками.

Якщо раніше роуп-джампінгом займалися лише ті, хто оволодів теорією – технікою стрибка, вміє його розраховувати і підбирати знаряддя, то сьогодні задля приєднання до свого імені словечка «екстремал» стрибати зважуються навіть ті, хто поняття не має ні про правила, ні про підготовку. І це може обернутися вкрай погано.

Самостійно стрибати – точно не варто. Для цього є досвідчені інструктори, до яких треба дослуховуватись. Основне знаряддя – альпіністські «обв’язки» або «бесідки». Це саме те, що джампер на себе надягає, до чого з допомогою карабіна чіпляється мотузка.

До речі – якщо збираєтесь займатися джампінгом, оцініть свої фінанси – майте на увазі, що знаряддя має бути лише якісним. Особливої уваги вартує мотузка – помилок бути не може. Її довжина – радіус стрибка. Треба врахувати, що максимальне навантаження на мотузок у нижній точці траєкторії буде втричі більшим ваги вашого тіла. До того ж динамічна мотузка може збільшитись під дією навантаження на 10-15%, амортизуючи та згладжуючи стрибок. Іще треба пам’ятати, що міцність і надійність мотузка може зменшитися вдвічі через деякий час експлуатації, тому динамічний мотузок міняти треба так часто, як того потребує ваша безпека.

Так, із знаряддям усе зрозуміло? Воно має бути таким, щоби навіть думок не виникало: а що буде, якщо…

роуп-джампінг

Тепер щодо техніки стрибка та його психології.

Основною особливістю роуп-джампінгу є «маятник» – ним закінчується стрибок. Роуп-джампер стрибає і починає розкачуватись на мотузку. Якщо траєкторія польоту розрахована правильно, то перехід від вільного падіння до маятника можна і не відчути.

Уявіть собі звичайний маятник.

Певна точка здійснює деякі коливання, рухаючись по дузі кола. Точка – це ви. Прив’язані альпіністським мотузком, довжина якого може бути більшою за 10 метрів. Мотузка одним кінцем кріпиться до мосту чи іншого високого об’єкту, а іншим з допомогою карабіна – до джампера.

Після ретельної перевірки оснащення джемпер відходить в сторону – уподовж мосту доки мотузка не натягнеться… і стрибок! Падає вниз.

Психологічний парадокс: досвідченому джамперу найважче – піднятися до місця, звідки він стрибатиме, а новачку – зробити перший крок з висоти.

Ви готові?

…Говорять, що займаючись роуп-джампінгом, починаєш простіше ставитися до життя, інакше важко зробити крок у безодню…

10 коментарів до повідомлення: “Роуп-джампінг – крок у безодню”

 1. Валерия коментує:

  Э нет, это не для меня точно!.. )))

 2. Ирина коментує:

  И не для меня)))) Но мой муж года 3 назад всё-таки прыгнул. Правда, потом сказал ” И чё я туды полез?”)))))))))))))))))).

 3. ladosha коментує:

  Не, не, уж лучше диванчик))

 4. Алиса коментує:

  Безумству храбрых поем мы песню) Для меня это совершенно непостижимо. Кто бы меня не обвязывал, не прыгну. Я не могла прыгнуть в бассейн с 3-х метровой вышки. Вода прозрачная и казалось, что там метров 100. А тут вообще мрак..

 5. Илона коментує:

  Як на мене, то такі речі можна роботи тільки в тому випадку, коли від тебе не залежить життя інших людей. Я не могла б собі дозволити такі розваги, бо маю двох діток і відповідаю за них))))

 6. Свекровушка коментує:

  Оказывается, не одна я боягузка. Ни за какие деньги не прыгнула бы. У нас в Киеве. на Гидропарке стоит вышка. И там летом бывает очередь. Мне даже смотреть страшно!

Написати коментар