Натхненний лет та брати наші менші
Подписаться на блог Получать на почту

Натхненний лет та брати наші менші

15 травня 2012

… Ніжно-оксамитова шкіра та м’якенькі губи, які лагідно торкаються моєї долоні і знімають з неї підсолену скоринку хліба… Це була залежність. В той момент я була ладна пообіцяти навіть неможливе – наприклад приходити в стайню щодня і годувати хоч печивом, хоч тістечками. Бо хочу торкнутися іще і іще раз густющої розплетеної гриви, побачити розумні очі, почути важке зітхання, коли йду…

Півцарства за коня хотів віддати шекспірівський герой у «Річарді І», а скільки годен віддати ти, мій читачу за свого домашнього улюбленця? Вірні Мурзики та Барбоси займають настільки значиме місце у нашому житті, що ми часто віддаємо їм більше часу, ніж спілкуванню з рідними.

А тварини, яких ми не можемо оселити вдома? Любов до них від цього лиш яскравіша.

Чому рубрика називається «Ой чий то кінь…» – тому що я не знаю гарнішої тварини. І не вірю, що хтось може лишитися байдужим, лиш раз побачивши їх у леті. Так, їхня натхненна хода по землі – це лет. Кінь – це саме лет, горда постава і сум усього людства в очах.

Саме коні символізують натхнення – пам’ятаєте Пегаса? Кінь із крилами супроводжує літератора до поетичного Олімпу, а той, вдячний, описує коней у своїх творах: Сервантес – Росінанта, Толстой – Фру-Фру….

Біле-біле-біле поле. Чорний гомін вороння.

Посідали та й замріялись про забитого коня.

Скаче кінь! Копитом цокає, тонко вухами пряде…

Ще ви, чорні, передохнете,

Доки кінь той упаде!

«А не діждете!» – хотіла сказати віршем Ліна Костенко.

Кінь – символ життя, творчості, любові…

Історія розвитку людства тісно переплетена із історією цих дивовижних тварин. У полюванні і домашньому господарстві, у мандрівках і на війні – кінь завше був поруч із людиною.

Український козак без коня…Що то за козак!

І яка дівчина не мріяла про лицаря на білому коні?…

Сьогодні мати в приватній власності коней можуть дуже небагато людей – лише заможні, мабуть. Колишній Президент України Леонід Кучма має стайню з 14 коней, Нурсултан Назирбаєв подарував племінного жеребця вартістю близько 20 тисяч доларів дружині колишнього губернатора Київщини – Тетяна Засуха кохається у конях.

Я обов’язково розповім тобі, мій читачу, про закоханих у коней людей. І про тих, хто цінує відданість інших тварин.

 

5 коментарів до повідомлення: “Натхненний лет та брати наші менші”

 1. Валерия коментує:

  Эх, видела своими глазами подарок эмира на нашем ипподроме (там частные конюшни есть) – великолепного арабского жеребца!.. Да за такого не только полцарства – все царства мира отдала бы!..

  • valentina коментує:

   Ни разу не была в частной конюшне. У нас есть ипподромные кони, и школа наездника там же. А частная конюшня – это… да.

 2. Яна коментує:

  Я теж обожнюю коней! В суботу возила дітей в стайню – робили фотосессію з кониками. На жаль, погода зіпсувала плани, але щось вийшло. Чекаємо, поки фото обробить фотограф.

 3. Myntjan коментує:

  Раніше дуже хотіла навчитися їздити верхи, потім передумала… Але доглядати коней згодилася б навіть у цю мить :)

Написати коментар